Going. | Rival Sons - Proxima

Rival Sons wystąpią w Warszawie!
W związku z zainteresowaniem, jakim cieszy się koncert grupy Rival Sons w Warszawie, zmianie ulega klub, w jakim odbędzie się występ. Rival Sons zagrają w stołecznym klubie Proxima, a nie, jak wcześniej planowano, w Hybrydach. Bilety zakupione w pierwszej puli zachowują ważność. Jednocześnie informujemy, że 6.11 o godzinie 10:00 do sprzedaży trafi nowa pula wejściówek. Dostępne będą na go-ahead.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, eventim.pl, a także w punktach stacjonarnych.
Rival Sons to grupa znana przede wszystkim z wyśmienitych koncertów. Muzycy mieli już okazję występować u boku m.in. Alice Cooper, Kid Rocka i Judas Priest. Koncert w Proximie będzie pierwszą okazją do usłyszenia nowego materiału na żywo w Polsce.
9 czerwca ukazał się najnowszy album grupy ? ?Great Western Valkyrie? ? który zebrał świetne recenzje. Przez ?The Guardian? został nawet porównany do ?El Camino? The Black Keys! To piąty krążek w dorobku grupy, która debiutowała w 2009 roku. Album powstał po intensywnej trasie koncertowej, w ramach której Rival Sons grail w klubach, na stadionach i festiwalach. Płyta powstała w Nashville, a za produkcję odpowiadał Dave Cobb.
Rival Sons w swojej stylistyce gania są często porównywani do blues-rockowych zespołów lat '50-'70, w szczególności do Led Zeppelin, the Animals i Free. W albumie "Head Down" Rival Sons czerpią z wilu rodzajów muzycznych: rock 'n' rolla, glam rocka, rockabilly, surf rocka i soulu. Powołując się na opinię Grega Moffitta dla BBC, brzmienie zespołu można by opisać jako: "wybuchową mieszankę Led Zeppelin, Free, Bad Company, Deep Purple, the Doors i wielu innych".
[video id="px3bWcBu_1s" site="youtube"][/video]
 
Rival Sons
Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99
Start: 20.00
Cena biletów: 65/75 zł
Miejsca zakupu:go-ahead.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, eventim.pl,
A już jutro zaczynamy 4-dniowe świętowanie urodzin warszawskiego 1500m2 do wynajęcia! Będą to ostatnie urodziny klubu w tej lokalizacji, tym bardziej wypada się pojawić. W piątek zagra Pan-Pot, techno-duet z Berlina, znany przede wszystkim z doskonałych remixów i energicznych setów rozkręcających każdy festiwal. Dzień później totalnia zmiana klimatu. Król stylu jersey club, pomysłodawca kolektywu Brick Bandits, DJ Sliink spuści parę łamiących karki trapowych bomb. A to dopiero drugi dzień! Na szczęście w niedzielę nieco odpoczniemy. Zagrają cudowne dzieci, The Dumplings oraz weteran klimatycznego grania, Tomasz Makowiecki. Trochę potańczymy, trochę pobujamy do jego wydanej po siedmioletniej przerwie płyty ?Maoizm?, a przede wszystkim zregenerujemy przed gwiazdą ostatniego dnia ? Loco Dice. Nie udawało się go ściągnąć do kraju od 2008 roku. W końcu jest. Wymówek brak.
 
 
 

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej