Going. | Kobiety duo #ScenaCechowa - Cechowa

Kobiety duo #ScenaCechowa

20:00 | Sobota, 17 listopada 2018
Cechowa

Koncert

25 zł

25 zł

Marta Handschke i Grzegorz Nawrocki, czyli Kobiety w duecie neurotycznym na koncercie zaprezentują kompilację swoich najlepszych utworów z pięciu płyt oraz kilka nowych piosenek inspirowanych najnowszą książką Marty Handschke pt. „Brzuch Matki Boskiej” wydaną przez Wydawnictwo Czarne".
Koncert poprzedzi spotkanie autorskie właśnie wokół wspomnianej wyżej książki z autorką, a spotkanie poprowadzi Katarzyna Sawicka-Mierzyńska.

Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół nagrał swoją debiutancką płytę w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Zespół chwalono za chwytliwe melodie, niebanalne teksty i ciekawe aranżacje. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności zespół nagrał jeszcze cztery albumy, zagrał niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą. Występował m.in. we Francji, Niemczech, Holandii oraz na najważniejszych polskich festiwalach związanych z muzyką niezależną.
Kobiety były nominowane do Paszportów Polityki 2007 w kategorii muzyka popularna. Płyta „Mutanty” została uznana za najlepszą polską płytę roku 2011 według miesięcznika Machina. "Podarte sukienki" uznane za najlepszy utwór roku roku 2015 niezależnej nagrody muzycznej Doki.
Ich muzykę nazywa się “avant- popem”, “alternatywnym rockiem z 3miasta”, "udaną próbą przeniknięcia muzyki alternatywnej na grunt popularny". Najwyraźniej Kobiety nie podlegają konwencji i wymykają się schematom

Linki:
www.acebook.com/kobiety.band/
www.czarne.com.pl/katalog/ksiazki/brzuch-matki-boskiej

#################################

miejsce: Cechowa, ul. Warszawska 6, Białystok
data: 17.11.2018 (sobota)
18:00 - spotkanie autorskie z Martą Handschke prowadzi Katarzyna Sawicka-Mierzyńska (wstęp wolny)
20:00 - start koncertu (bilety)

bilety:
20zł - przedsprzedaż w Cechowej (dostępne niebawem)
25zł - przedsprzedaż online na platformie Going. (link: )
30zł w dniu koncertu

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej