Going. | Soul Service meet DJ Format (UK) - Klub SPATiF

Soul Service meet DJ Format (UK)

22:00 | Sobota, 24 listopada 2018
Klub SPATiF

Impreza

20 zł

20 zł

DJ Format pierwszy długogrający album Music For The Mature B-Boy wydał w 2003 roku. Płyta od razu odniosła światowy sukces, a hiphopowe produkcje przepełnione surowymi breakami i funkowymi samplami stały sie jego wizytówką. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów z tej płyty jest We Know Something You Don't Know z udziałem Chali 2na i Akil z grupy Jurassic 5, do którego Ruben Fleischer wyreżyserował zabawny klip (ciekawostką jest, iż numer ten oparty jest na samplu grupy Breakout). Dobry odbiór albumu powoduje, iż Format ruszył na podbój festiwali i klubów w Europie, Ameryce Północnej oraz Australii.
W 2005 roku Format atakuje kolejnym albumem pt. If You Can't Join 'Em... Beat 'Em z jeszcze bardziej surowym brzmieniem.
2008 to rok, w którym zmęczony samplami i produkcją cut'n'paste zamnkął się w studiu wraz ze swoim starym przyjacielem Simon James. Razem połączyli siły i stworzyli grupę The Simonsound. Duet bazując na syntezatorze Moog, magnetofonach taśmowych i studyjnymi urządzeniami retro wydał album inspirowany muzyka telewizyjną i filmową lat 50-tych i 60 tych. Album zostal docenony i był promowany przez m.in. Gilles Peterson, otrzymał też duże wparcie od hiphopowej sceny i ludzi takich jak Dj Spinna, Keny Dope czy Lord Finesse.
W 2009 roku Format zaczął ściśle współpracować z członikem grupy Diggers With Attitude niejakim Sureshot La Rock. Na początku 2010 zaczeli razem pracować i nagrali m.in. utwór Mr Dj, który znalazł się na singlu zapowiadającym nowy album wydany w niezależniej wytwórni Project Blue Book prowadzaonej przez Formata.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej