Going. | Tuwim Julek Para buch Frazy w ruch - Nowy Fort

Tuwim Julek Para buch Frazy w ruch

16:00 | Sobota, 8 listopada 2014

Nowy Fort

Teatr

15 zł

15 zł

"TUWIM Julek ? PARA buch, FRAZY w ruch" - niezwykła opowieść o dzieciństwie Julka Tuwima - spektakl dla dzieci od lat 2 do 102!
Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego zaprasza najmłodszych widzów i ich opiekunów na spektakl "TUWIM Julek ? PARA buch, FRAZY w ruch".
Autorka scenariusza Marta Guśniowska*, z dużą dozą literackiej finezji i humoru połączyła wiersze z książeczek ?Rany Julek? i ?Tuwimowo? autorstwa m.in. Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego czy Michała Rusinka, inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Motywem przewodnim przedstawienia jest dzieciństwo Tuwima Julka, który jako niesfory malec zabawia się w chemika, strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki a ?leżąc na łące marzy, że wierszyk o słoniu wysmaży?. Całości dopełnia mobilna, przeobrażająca się podczas przedstawienia scenografia, wysmakowane lalki - ilustracje Katarzyny Szpilkowskiej oraz brawurowa muzyka Jacka BUDYNIA Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno. Spektakl Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi reżysersko wsparł Piotr Bikont.

Wspólna podróż w świat dzieciństwa Tuwima Julka i parafrazy jego wierszy, sprawiąją dużo frajdy oraz pobudzają wyobraźnię zarówno najmłodszych
jak i starszych widzów.

Rezerwacje kultura@nowyfort.pl, tel. 501 461 533

Marta Guśniowska* - Wielokrotna laureatka Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, oraz Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Teatr Narodowy. Laureatka brązowego medalu ?Zasłużony dla Kultury Gloria Artis?, autorka wielu sztuk dla dzieci wystawianych na polskich i zagranicznych scenach. Teatry chętnie sięgają po sztuki młodej autorki, wielokrotnie nagradzanej w konkursach dramaturgicznych - ASSITEJ-u "Szukamy Polskiego Szekspira"

Dzieci - wstęp wolny!!
Dorośli - 15 PLN

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej