Going. | 13. MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY IM. MICHAŁA SPISAKA - Pałac Kultury Zagłębia

13. MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY IM. MICHAŁA SPISAKA

14.09-23.09.2019

Pałac Kultury Zagłębia

Koncert

Free

Free

14 – 23 WRZEŚNIA 2019

Pałac Kultury Zagłębia

OGŁOSZENIE 13. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MUZYCZNEGO IM. MICHAŁA SPISAKA


HARFY, SAKSOFONY, KLARNETY NA START!

14 września 2019 r. ponownie uczcimy muzyką dzień urodzin Michała Spisaka – wybitnego polskiego kompozytora pochodzącego z Dąbrowy Górniczej – inaugurując 13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny jego imienia. 23 września wyłonimy młodych mistrzów instrumentu w specjalnościach harfa, klarnet i saksofon! Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 14 czerwca 2019 r.!

Przyszłoroczna edycja konkursu skierowana jest do saksofonistów, klarnecistów i harfistów z całego świata, którzy nie przekroczą 30. roku życia w dniu rozpoczęcia tego wielkiego, muzycznego święta. Konkurs przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, a jego laureaci są cenionymi solistami i członkami największych orkiestr w kraju i za granicą. Dlatego warto już dziś zabrać się do szlifowania konkursowego programu (program do pobrania)! Uczestnicy będą musieli przejść przez trzy etapy przesłuchań, z których ostatni odbędzie się z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej, tradycyjnie pod batutą Sławomira Chrzanowskiego! Skład jury, które będzie oceniać młodych instrumentalistów, poznamy już wkrótce.

W ostatniej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka wzięło udział 71 uczestników z różnych zakątków globu, z których wyłoniono międzynarodowe podium (w kategoriach fagot, róg i kontrabas).

Organizatorami wydarzenia są: Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje nadzór merytoryczny nad konkursem.

www.spisakkonkurs.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej