Going. | Artus Festival – Wiesław Myśliwski - Centrum Kultury Dwór Artusa

Artus Festival – Wiesław Myśliwski

18:30 | Piątek, 9 listopada 2018
Centrum Kultury Dwór Artusa

Spotkanie

Free

Free

Wiesław Myśliwski – Mistrz, mędrzec – proszę niczego nie skreślać – powiedział o nim Jerzy Illg krytyk literacki. Nie sposób się z tą opinią, o jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy, nie zgodzić. Publikuje rzadko, pisze długo. Czytelnicy czekają, ale zawsze jest to oczekiwanie spełnione. Na jego kolejną książkę czekaliśmy kilka lat. Powieść Ucho Igielne będzie miała premierę w październiku. Poczytujemy więc sobie za zaszczyt i wielkie wyróżnienie, że pisarz, w niecały miesiąc później, spotka się w Dworze Artusa z publicznością podczas Artus Festival 2018.

Wiesław Myśliwski został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Nike, za powieść Widnokrąg i Traktat o łuskaniu fasoli. Jego utwory były wystawiane na scenach teatrów, a także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, jak również filmowane. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. francuskiej Grand Prix Littéraire de Saint-Émilion, a w USA The Best Translated Book Award. Jego książki tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, francuski, niderlandzki, hebrajski, czeski, litewski, włoski i słowacki.

Najnowsza powieść Ucho igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. Odbija się w niej jak lustrze kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata.
------------------------------------
Artus Festival 2018
Mecenas – Miasto Toruń
Partner Główny – Województwo Kujawsko-Pomorskie
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  prosze     kolejna     saintemilion     losem     srodkow     artusa     pisarz     pisarzy     nagrod     dramatyczne     hebrajski     bedzie     polskiej     czekaja     intymnych     jego     wiele     laureatem     niczego     medytacja     ucho     dwukrotnie     fasoli     bolesne     radia     niderlandzki     przede     lustrze     zaszczyt     funduszu     czytelnicy     artus