Going. | Wehikuł sztuki: Rysunkowy performance - Dom Kultury Zacisze

Wehikuł sztuki: Rysunkowy performance

11:00 | Sobota, 24 listopada 2018
Dom Kultury Zacisze

Warsztat

25 zł

25 zł

WEHIKUŁ SZTUKI, czyli historia sztuki dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Tym razem uczestnicy zajęć będą brać udział w niekonwencjonalnej, twórczej zabawie, która przybliży im zjawisko performance w sztuce. Niczym współczesna artystka, performerka i tancerka Heather Hansen z Nowego Orleanu, będą przenosić własne gesty i zamaszyste jak w tańcu ruchy bezpośrednio na papier. Przy użyciu kawałków węgla drzewnego będą zostawiać ślady na powierzchni dużych, papierowych formatów. Zaprezentowane ruchy będą jednocześnie celem artystycznego performance i środkiem do powstania wielkoformatowego dzieła. Każdy gest i ruch będzie wcześniej przemyślany i na zakończenie zajęć zaprezentowany publiczności.

Na zajęcia należy zabrać oddzielny strój niekrępujący ruchów, który można całkowicie wybrudzić węglem.

Warsztaty w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych” poprowadzi Anna Podniesińska-Bartoszek.

Jakimi zajęciami jest WEHIKUŁ SZTUKI?

Dzieci w uporządkowany sposób zapoznają się z historią wybitnych dzieł, poznają artystów, przyglądają się stylom i kierunkom w sztuce. To warsztaty, na których podstawowa wiedza z zakresu historii sztuki łączy się z pracą plastyczną. W zależności od epoki, od przedstawionego obrazu, budowli lub rzeźby wybierane są techniki i środki wyrazu artystycznego, które pozwolą zbliżyć się do oryginału lub tylko nim zainspirować.

Termin: 24 listopada, godz. 11.00-13.00
Opłata: 25 zł (zajęcia dofinansowane przez DK Zacisze).

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  czyli     zabawie     publicznoscina     poprowadzi     zostawiac     jednoczesnie     wyrazu     zakresu     anna     wybrudzic     hansen     wielkoformatowego     uporzadkowany     praca     plastyczna     przy     powierzchni     wieku     powstania     jest     orleanu     sztuce     listopada     performance     slady     ktora     rzezby     srodkiem     sztukidzieci     nowego     ktory     ruch