Going. | Wodewil warszawski - Bielański Ośrodek Kultury

Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera ?Podróż po Warszawie? 1876 roku, jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów jest pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak ?Andzia?, ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek.
Wodewil to forma, która zawsze przedstawiała wydarzenia bardzo aktualne. Tak jest również w widowisku Pijanej Sypialni. W finale sceną zawładną tajemnicze postaci - Gaga Essler, Joanna Dark ? Roomowska i Hańdzia Walczyk.
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 70 MINUT (bez przerwy)

Reżyseria: Stanisław Dębski

Występują: Aktorzy oraz Orkiestra Teatru Pijana Sypialnia.

Teatr Pijana Sypialnia powstał wiosną 2012 roku w Warszawie. Teatr powstał z inicjatywy uczniów i absolwentów Studia Aktorskiego, które działa przy teatrze. Swoje spektakle prezentują w miejscach, gdzie teatr nie gości na co dzień. Możemy spotkać ich w kawiarniach, na ulicy, na podwórkach starych kamienic i w barach mlecznych. W rankingu krytyków miesięcznika ?Teatr? podsumowującym sezon artystyczny 2012/2013. Teatr Pijana Sypialnia został aż dwukrotnie wyróżniony w kategorii OFF za zespół i spektakl ?Wyjowisko?. Są laureatami festiwali teatralnych w całej Polsce m.in. Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, Tyskich SpotkaniachTeatralnych, Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju, Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Brali udział m.in. w prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie. Razem z BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa są twórcami Festiwalu Teatralnego WrzAWA, którego pierwsza edycja odbyła się w lipcu 2013 roku w Warszawie, na patio budynku PAST y.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej