Going. | Siesta w drodze: Dino D’Santiago na Walentynki - Klub Wytwórnia

Siesta w drodze: Dino D’Santiago na Walentynki

19:00 | Czwartek, 14 lutego 2019
Klub Wytwórnia

Koncert

od 80 zł

od 80 zł

SIESTA W DRODZE

MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE: DINO D’SANTIAGO

Jak Walentynki, to tylko w Wytwórni! Razem z Marcinem Kydryńskim zapraszamy Was na koncert wspaniałego artysty z Portugalii w ramach Siesty w Drodze. W magiczny wieczór 14 lutego Wasze serca rozgrzeje Dino D'Santiago!

Zachwycona jego talentem Madonna zaprosiła go na swoją nową płytę. W lizbońskim finale Eurowizji 2018 kraj pochwalić chciał się właśnie nim - Dino zaprezentował swój talent na gościnnym występie. Tej jesieni ukazał się album artysty zatytułowany „Mundu Nobu” (19.10), który od razu zawrócił w głowie luzofońskiemu światu.

Dino urodził się już na stromych klifach portugalskiego wybrzeża Algarve, a jego rodzina (imigranci z wyspy Santiago) wychowała chłopca w tradycyjnej, religijnej atmosferze. Claudino de Jesus Borges Pereira - bo to czytają chłopaki z drogówki w jego prawie jazdy - zobligowany zapewne jednym ze swych licznych imion, zaczynał w kościelnym chórze. To poprowadziło go prostą ścieżką w kierunku muzyki soul. Wspierał swoim Jaguar Band zespół Expensive Soul i tam otrzymał portugalski Złoty Glob w kategorii ”Najlepszy zespół” w roku 2011.

Przełomem jednak stało się spotkanie Tito Parisa. Nagrali wspólnie piosenkę na debiutancki album Dino, który jeszcze wówczas nie przyjął pseudonimu „z wyspy Santiago”. Dino przy Parisie porzucił soul, odkrył w sobie afrykańską duszę i album „Eva” czerpał już z niej z rozmachem. Dino otrzymał za tę płytę dwie nagrody „Cape Verde Music Awards” w 2014 i ruszył w trasę po całym świecie: od Stanów Zjednoczonych po Koreę Południową, od Francji po Brazylię, od Angoli po kraje Beneluxu.

Nowe piosenki z „Mundu Nobu” otwierają artyście kolejne drzwi: do klubów całego świata, ale ich wersja koncertowa zachwyca w każdym wnętrzu.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  algarve     drodze     czerpal     mundu     ktory     zapewne     talent     jego     urodzil     wieczor     poludniowa     stromych     drodzemarcin     ukazal     pereira     swiecie     swiata     debiutancki     siesta     chlopaki     parisie     wytworni     kydrynskim     drogowki     wspanialego     2011przelomem     dwie     francji     pochwalic     wychowala     jaguar     prezentuje