Going. | Klara - Klub Pod Minogą

Klara Jędrzejewska to dziewiętnastolatka z Łodzi, która zadebiutowała dwa lat temu krążkiem ?Away?, wydanym dzięki pomocy Polskiego Radia. W zeszłym roku Klara otwierała koncert Katie Melua, w tym mogliśmy jej posłuchać podczas poznańskiego festiwalu Spring Break, Art Slot Festival czy jako support Suzanne Vegi. Jednocześnie Klara cały czas szykuje materiał na drugą płytę.

Klara (Maria-Klara Jędrzejewska) urodziła się w Łodzi. Wychowana w rodzinie melomanów, od najmłodszych lat miała kontakt z muzyką klasyczną. Jej osobista muzyczna przygoda rozpoczęła się od lekcji gry na fortepianie. Po kilku latach gry, w wieku 10-11 lat zaczęła samodzielnie interesować się kompozycją i budową piosenek. W ten sposób powstawały jej pierwsze utwory. Później podjęła samodzielną naukę gry na gitarze i ukulele. Jako 15-latka zagrała swój pierwszy, prawdziwy, solowy koncert w marcu 2011 roku i w ten sposób poznała słynnego wokalistę zespołu IRA - Artura Gadowskiego. W tym samym roku zaczęli wspólną pracę nad debiutanckim albumem Klary - "Away", który został wydany przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia w październiku 2012 roku.

Album osiągnął miejsce w pierwszej 20 najlepiej sprzedawanych płyt w Polsce. Od tamtej pory Klara ma na swoim koncie takie sukcesy jak koncert w radiowej Trójce, występ przed Katie Meluą w Sali Kongresowej w ramach akcji "Rak. To się leczy!", czy finał konkursu "Trendy 2014" w ramach TOPtrendy.

Marek Niedźwiedzki o Klarze: "Delikatna, śliczna, liryczna, zjawiskowa, akustyczna, zwiewna, kobieca. Śpiewa o sobie, że jest czarownicą. Ja myślę, że jednak czarodziejką. Ma w głosie piękny i prawdziwy smutek, ale także radość młodości? Rodzi nam się wyjątkowa Artystka na naszym rynku. Zadbajmy o Nią i dajmy Jej szansę."

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej