Going. | Dzień Otwarty Opery Krakowskiej - Opera Krakowska

Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

11:00 | Sobota, 8 grudnia 2018
Opera Krakowska

Spotkanie

Free

Free

Dzień Otwarty, który odbędzie się w naszym teatrze 10 grudnia będzie pełen niespodzianek. Przygotowaliśmy dla naszych widzów wiele atrakcji, pokazów i warsztatów. Będzie to nie tylko muzyczna podróż przez wybitne dzieła gatunku, ale także wyjątkowa sposobność, by poznać kulturę różnych krajów. Wizyta w Operze pozwoli nam zasmakować dosłownie i w przenośni tego, co najlepsze w tradycji różnych narodów.
Poszczególnym miejscom w Operze patronować będzie spektakl znajdujący się w naszym repertuarze.
Na Dużej Scenie Opery królować będą polonez i mazur. Przestrzeń tę dedykujemy najsłynniejszej polskiej operze, jaką jest „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. O godz. 10.30 i 11.30 zapraszamy na warsztaty tańców polskich pt. „Poloneza czas zacząć”, które poprowadzi Wioletta Maciejewska (dla osób biorących udział w warsztatach wymagane jest zamienne obuwie sportowe). O 13.00 natomiast, również na Dużej Scenie, odbędzie się otwarta próba koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Dziecięcego Opery Krakowskiej i kwartetu smyczkowego Cracovia Ensamble pod dyrekcją Marka Kluzy.
Italię reprezentować będzie opera „Turek we Włoszech” Gioacchina Rossiniego. O godz. 11.00 zapraszamy Państwa na Salę Kameralną, gdzie odbędzie się spotkanie z Andrzejem Lampertem, solistą Opery Krakowskiej, który w inscenizacji „Turka we Włoszech” kreuje rolę Narcyza. O godz. 13.00 z kolei zachęcamy do udziału w „Operowym podwieczorku” który zatytułowaliśmy „Operowe przesądy”. Włosi, których ojczyzna jest stolicą opery, to naród uważany za wyjątkowo przesądny. O teatralnych przesądach z pasją i przymrużeniem oka opowiadać będą Alicja Myśliwiec, redaktor RMF Classic i Stanisław Knapik.
W Sali Prób, na czwartym piętrze naszego teatru będzie można przenieść się do Krainy Muzyki, a podróży tej patronować będzie spektakl dla dzieci „Profesor Wiolinek”. O godz. 10.30 zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek wraz z Profesorem Wiolinkiem i Duchem Angusem. Całość poprowadzi Paweł Wójtowicz, autor scenariusza oraz muzyki do tego spektaklu. W godz. 10.00-14.00 odbywać się będą warsztaty plastyczne, konkursy i rebusy dla najmłodszych oraz malowanie dziecięcych buziek.
Antresola naszego teatru zamieni się w paryski Montmartre, a hasłem przewodnim będzie opera „Cyganeria” Giacomo Pucciniego. W atmosferze francuskiej bohemy przeniesiemy się do „Moulin Rouge” by podziwiać żywiołowego kankana w wykonaniu uczennic klasy VIIb Studia Baletowego Opery Krakowskiej, przygotowanych przez Wiolettę Maciejewską (godz. 11.15 i 13.00), a także rozsmakować się we francuskich specjałach. Relaks w „Opera Café” uprzyjemnią Państwu croissanty, bagietki i wyśmienita kawa. Na Antresoli będzie można także podziwiać wystawę malarstwa Janusza Jutrzenka-Trzebiatowskiego „Cztery żywioły i czarne słońce na czarnym tle”.
W holu głównym naszego teatru królować będzie „Carmen” Georgesa Bizeta, a my przeniesiemy się do gorącej Hiszpanii. O godz. 12.00 zapraszamy na pokaz tańców hiszpańskich zatytułowany „Hiszpańskie rytmy” w wykonaniu klas IX i dyplomowej Studia Baletowego Opery Krakowskiej (przygotowanie – Magdalena Malska). W godz. 10.00-14.00 będzie można przymierzać kostiumy i wykonać pamiątkowe zdjęcie na tle dekoracji ze spektaklu w specjalnie przygotowanym operowym atelier fotograficznym. Zapraszamy również do restauracji „Zakosztuj Hiszpanii”.
Foyer przy szatni zamieni się tego dnia w daleką Japonię przenosząc nas w świat „Madama Burtterfly”. W godz. 10.00-14.00 czekać będzie na Państwa stanowisko do charakteryzacji, gdzie na podstawie prezentowanego filmu będzie można samodzielnie wykonać makijaż ze spektaklu. O godz. 11.30 i 12.30 odbędzie się pokaz sushi, a od godz. 10.30 trwać będą warsztaty z kusudamy - japońskiej sztuki tworzenia z papieru trójwymiarowych dekoracji. W godz. 12.00–14.00 zapraszamy do restauracji „Japońskie smaki”.
Ponadto zachęcamy Państwa do zwiedzania naszego teatru z przewodnikiem. Dostępne będą dwie trasy.
O godz. 10.15, 11.15, 12.15 oraz 13.15 spotkamy się z Paniami krawcowymi i modniarkami, odwiedzimy magazyn kostiumów i magazyn dekoracji oraz zajrzymy do zapadni i pracowni fryzjersko-perukarskiej.
W godz. 10.30, 11.30 i 12.30 będzie można przejść trasę „ekstremalną”, prowadzącą przez pomosty techniczne nad sceną. Osoby zainteresowane tę trasą prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi poniżej.
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty naszego teatru!

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  japonie     prob     czarnym     teatrze     zatytulowany     ponizej     pokazow     autor     pastoralek     atrakcji     viib     1315     trasa     przejsc     baletowego     miejscom     klas     naszych     sali     rebusy     krajow     muzyczna     zywiolowego     konkursy     panstwu     wysmienita     wspolne     dostepne     alicja     kulture     przygotowanie     podwieczorku