Going. | Muzyka z Maroka - duet Abdou Ouardi i Lucjan Wesołowski - TU

Muzyka z Maroka - duet Abdou Ouardi i Lucjan Wesołowski

20:00 | Piątek, 7 grudnia 2018
TU

Koncert

20/25zł

20/25zł

Zapraszamy Was na niezwykły koncert! W ten grudniowy wieczór gwarantujemy, że zrobi Wam się ciepło i lekko przy dźwiękach muzyki z Maroka i innych krajów Lewantu!

Duet Abdou Ouardi i Lucjan Wesolowski to formacja, która narodziła się w roku 2013.

Jego członkowie to instrumentalista i wokalista z Maroka o nazwisku Abdou (Abdelhak) Ouardi oraz polski muzyk Lucyan (Lucjan Wesołowski).

Duet wystąpił we Włoszech, Szwajcarii, Maroku i Polsce. W koncercie, który ów duet zaprezentował pod koniec lipca 2015 w Warszawie dołączył do muzyków Adam Rozenman, grający na wielu instrumentach perkusyjnych, w tym arabskich, tureckich, irańskich itd. W ten sposób powstał zespół JAWA Ensemble, który ma na koncie występy w Maroku i Polsce oraz płytę CD "One Spirit".

Duet prezentuje muzykę #marokańską i basenu Morza Śródziemnego, odwołując się m.in. do tradycji muzyki duchowej.

Abdou Ouardi gra na lutni arabskiej „oud” i śpiewa”, Lucjan Wesolowski zaś gra na sitarze, bansuri (instrumenty indyjskie) i gitarze.

Niemal cały repertuar to utwory wokalne, Abdou śpiewa w różnych językach, m.in. w dialekcie marokańskim języka arabskiego (derija), w ladino, w językach berberyjskich, po turecku itd. Wzbogacają repertuar kompozycje Lucyana, nawiązujące do tradycji indyjskiej.

Gościnnie, wokalnie ten niezwykły duet dwóch Panów zasili znana już bywalcom TU - Dominika Dudek!

Wokalistka łódzkich projektów jazzowo - bluesowych (Sweet & Hot Jazzband, Dudek/Gargól, Lady and the Gang), absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i Akademi Muzycznej w Łodzi na kierunku muzykoterapia, podróżniczka, zawsze ciekawa świata i ludzi. Muzykuje prosto z serca i śpiewając pragnie otwierać serca słuchających. Czy jej się to udaje? Oceńcie sami!

Zapraszamy!

7 grudnia
Godzina 20:00
TU, ul. Rewolucji 1905r 10

wstęp:
w przedsprzedaży - 20 zł
w dniu koncertu - 25 zl
Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny

Bądźcie z nami!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej