Going. | Muzyka z Maroka - duet Abdou Ouardi i Lucjan Wesołowski - TU

Muzyka z Maroka - duet Abdou Ouardi i Lucjan Wesołowski

20:00 | Piątek, 7 grudnia 2018
TU

Koncert

20/25zł

20/25zł

Zapraszamy Was na niezwykły koncert! W ten grudniowy wieczór gwarantujemy, że zrobi Wam się ciepło i lekko przy dźwiękach muzyki z Maroka i innych krajów Lewantu!

Duet Abdou Ouardi i Lucjan Wesolowski to formacja, która narodziła się w roku 2013.

Jego członkowie to instrumentalista i wokalista z Maroka o nazwisku Abdou (Abdelhak) Ouardi oraz polski muzyk Lucyan (Lucjan Wesołowski).

Duet wystąpił we Włoszech, Szwajcarii, Maroku i Polsce. W koncercie, który ów duet zaprezentował pod koniec lipca 2015 w Warszawie dołączył do muzyków Adam Rozenman, grający na wielu instrumentach perkusyjnych, w tym arabskich, tureckich, irańskich itd. W ten sposób powstał zespół JAWA Ensemble, który ma na koncie występy w Maroku i Polsce oraz płytę CD "One Spirit".

Duet prezentuje muzykę #marokańską i basenu Morza Śródziemnego, odwołując się m.in. do tradycji muzyki duchowej.

Abdou Ouardi gra na lutni arabskiej „oud” i śpiewa”, Lucjan Wesolowski zaś gra na sitarze, bansuri (instrumenty indyjskie) i gitarze.

Niemal cały repertuar to utwory wokalne, Abdou śpiewa w różnych językach, m.in. w dialekcie marokańskim języka arabskiego (derija), w ladino, w językach berberyjskich, po turecku itd. Wzbogacają repertuar kompozycje Lucyana, nawiązujące do tradycji indyjskiej.

Gościnnie, wokalnie ten niezwykły duet dwóch Panów zasili znana już bywalcom TU - Dominika Dudek!

Wokalistka łódzkich projektów jazzowo - bluesowych (Sweet & Hot Jazzband, Dudek/Gargól, Lady and the Gang), absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i Akademi Muzycznej w Łodzi na kierunku muzykoterapia, podróżniczka, zawsze ciekawa świata i ludzi. Muzykuje prosto z serca i śpiewając pragnie otwierać serca słuchających. Czy jej się to udaje? Oceńcie sami!

Zapraszamy!

7 grudnia
Godzina 20:00
TU, ul. Rewolucji 1905r 10

wstęp:
w przedsprzedaży - 20 zł
w dniu koncertu - 25 zl
Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny

Bądźcie z nami!

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  lipca     wystapil     ladino     jazzowo     zespol     adam     arabskich     rozenman     marokanska     bywalcom     koniec     innych     rewolucji     zasili     turecku     dniu     wokalne     derija     caly     dudekgargol     lekko     wloszech     wielu     godzina     koncie     muzyk     muzykuje     lucyana     wokalista     wystepy     bansuri     dwoch