Going. | The Wall po polsku - EC1 Łódź - Miasto Kultury

Zwyczajowo pierwsze weekendy każdego miesiąca poświęcamy muzyce pod kopułą Planetarium EC1. Tym razem zamiast na pokazy muzyczne z wizualizacjami zapraszamy na koncert: oto słynny album zespołu Pink Floyd w polskiej wersji zespołu Spare Bricks!

Czterdziestolecie albumu „The Wall” to dobry pretekst, by odczytać na nowo przesłanie zespołu Pink Floyd. Czy stworzone w głównej mierze przez Rogera Watersa dzieło to tylko historia odgradzającego się od świata z każdą cegłą w murze Pinka, czy może bardziej uniwersalna opowieść? Dzięki zespołowi Spare Bricks, który podczas serii jubileuszowych koncertów przedstawia całkowicie polską wersję „The Wall”, będzie można przekonać się, czy przesłanie albumu jest aktualne.

Bilety na sobotę 9 grudnia: https://bilety.ec1lodz.pl/termin.html?d=5&idg=4&date_termin=2018-12-08
Bilety na niedzielę 10 grudnia: https://bilety.ec1lodz.pl/termin.html?d=5&idg=4&date_termin=2018-12-09

Pink Floyd to fascynująca muzyka, ale również zmuszające do myślenia, często bardzo gorzkie, teksty. Na albumie „The Wall” znajdziemy szereg pieśni, w których Waters walczy ze swoimi demonami, począwszy od dzieciństwa bez (poległego na wojnie) ojca, przez tłamszących osobowość nauczycieli, po trudności w relacjach z innymi ludźmi.
Czy te niełatwe utwory można śpiewać po polsku? Od 2014 roku w repertuarze dolnośląskiej grupy znajduje się ciepło przyjmowana na koncertach polska wersja „Hey You”. W 2016 roku zespół z towarzyszeniem chóru stworzonego przez widzów wykonał po polsku utwór „Another Brick in the Wall part II”, najbardziej znany fragment albumu. Po tych udanych próbach zespół zaprasza na koncerty, na których wykonuje całkowicie po polsku podwójną płytę „The Wall”, uznawaną, obok „The Dark Side of the Moon” i „Wish You Were Here”, za największe osiągnięcie artystyczne Pink Floyd.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej