Going. | Pablopavo i Ludziki + Pasimito + Rabbit on the Moon - Jazz Club Hipnoza

Pablopavo i Ludziki + Pasimito + Rabbit on the Moon

18:00 | Niedziela, 16 grudnia 2018
Jazz Club Hipnoza

Koncert

40 zł

40 zł

Otwarcie bram: 18:00
Start koncertu: 19:00

Time-table:
19.00 Rabbit on the Moon
19.30 Pasimito gra do filmów “Symfonia diagonalna” oraz “Podróż na księżyc”
20.00 Pablopavo i Ludziki

Koncert z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Inicjatywa, w ramach którego wystąpią:

PABLOPAVO I LUDZIKI

PASIMITO (do filmów):
Podróż na księżyc, rez. G. Melies, Francja, 1902, 12 minut
Symfonia diagonalna, reż. V. Eggeling, Niemcy, 1924, 8 min.

RABBIT ON THE MOON

_______________________

Pablopavo i Ludziki

Pablopavo czyli Paweł Sołtys, pisarz, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor. Laureat Paszportu Polityki w 2014 roku w kategorii Muzyka. Lider zespołu Pablopavo i Ludziki. Grał także w zespołach Saduba, Magara i Vavamuffin. Współtworzył kolektyw sound systemowy Zjednoczenie. W swoim dorobku, wspólnie z Ludzikami ma kilka płyt: „Telehon” (2009), „10 piosenek”, (2010), „Polor” (2014), „Ladinola” (2017) oraz „Marginal” (2018). Pabloapvo wydał także solowa płytę „Tylko” (2014), a także wspólnie z Praczasem „Głodne kawałki” (2011). Był współautorem projektu Pablopavo - Iwanek - Praczas, z którym wydał płytę „Wir” (2015). W 2017 roku nominowany ponownie do Paszportów Polityki w kategorii Literatura za zbiór opowiadań „Mikrotyki”, a w 2018 roku nominowany do Nagrody NIKE i Nagrody Literackiej Gdynia. Paweł Sołtys, ze względu na swoją wszechstronność artystyczną jest jedną z najciekawszych postaci współczesnej kultury w Polsce. W Katowicach Pablopavo i Ludziki zagrają zarówno utwory ze swoje ostatniej płyty „Marginal”, utrzymanej w rytmie dyskotekowym (choć jak twierdzą muzycy, nie wiadomo czy istnieje dyskoteka, która można to zagrać) jak również utwory ze wcześniejszych płyt.

Pasmito

Zespół niepokornych muzyków, skutecznie opierający się trendom mody i komercji na rzecz wyrażania własnego zdania muzycznego. Ich muzyka jest mieszanką wybuchową wielu gatunków muzycznych. Wyrafinowani słuchacze doszukają się tutaj elementów etno, jazzu alternatywnego czy ciężkiego brzmienia. Sami jednak nie stawiają sobie żadnych granic ciągle poszukując nowych dróg, w których mogliby się realizować.

Rabbit on the Moon

Solowy projekt Michała Wajdzika-Radziejowskiego (The Party Is Over). Połączenie surowej elektroniki z przestrzennymi dźwiękami i charakterystycznymi rytmami. Inspirowana muzyką poznaną w różnych zakątkach świata, śląskim industrialem, klasyczną elektroniką i nowymi brzmieniami; to podróż zaskakująca i wyjątkowa.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej