Going. | Kolędy na perkusję • Jerzy Rogiewicz - Klub SPATiF

Kolędy na perkusję • Jerzy Rogiewicz

20:00 | Sobota, 22 grudnia 2018

Klub SPATiF

Koncert

20 zł

20 zł

Pomysł grania kolęd na perkusji może wydawać się żartem, jednak nim nie jest, przynajmniej nie do końca. Bardziej niż kpiną ze starych, dobrych melodii jest próbą spojrzenia pod różnymi kątami na jedną z najbardziej oczywistych części naszej kultury. Tak bliską, że prawie niedostrzegalną jako forma mogąca ulegać przeobrażeniom.
Płyta została nagrana z użyciem dość skromnego instrumentarium: klasycznego zestawu jazzowego, poszerzonego o dzwonki, gongi, marakasy i autoharfę. Bez overdubów i sztucznych dodatków (trochę pogłosu). Zawiera dziewięć opracowań-improwizacji na temat ulubionych kolęd autora.
Całość nagrana została w Ladomku, na osiedlu Jazdów w Warszawie, przez Michała Kupicza 17.10.2018 roku i wydana w ramach limitowanej serii Supported by Lado ABC.
Okładkę zaprojektował Paweł Ryżko.

Kolęda - tradycyjna polska piosenka opowiadająca o rzeczach dziejących się dawno temu, w odległej galaktyce, której tekstu zwykle nie pamiętamy.

Jerzy Rogiewicz - ur.1983 w Bydgoszczy. Perkusista, kompozytor, pianista, muzyk, człowiek. Debiutował w trio jazzowym Levity, z którym nagrał trzy albumy. Jako improwizator występował z takimi artystami jak: Kazuhisa Uchihashi, Toshinori Kondo, DJ LENAR, Wojtek Mazolewski, Tomasz Duda, czy Paweł Szamburski. Od 2010 roku stale współpracuje z Marcinem Maseckim, m.in. w duecie RAGTAJMY, Trio Jazzowym, zespołach Profesjonalizm, Polonezy, V/TLD czy Jazz Band Młynarski-Masecki. Jest twórcą zespołu Jerz Igor, w którym razem z Igorem Nikiforowem gra barokowo-popowe piosenki dla dzieci. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. do filmu "Żalanasz" Marcina Sautera, czy "Krew Boga" Bartosza Konopki.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej