Going. | Wunder WAVE 90 - 40 Lecie Cockney Rejects - Magnetofon

Wunder WAVE 90 - 40 Lecie Cockney Rejects

19:00 | Sobota, 30 marca 2019

Magnetofon

Koncert

80 zł

80 zł

COCKNEY REJECTS od lat uważani są za ikonę ulicznej odmiany punk rocka. To oni wraz z Gary Bushelem wymyślili określenie Oi! music podchwycone później przez setki nastolatków na całym świecie.

Wszystko zaczęło się w drugiej połowie 1978 roku, kiedy to dwaj wówczas nastoletni bracia Micky Geggus i Stinky Turner pochodzący z East Endu(robotniczej dzielnicy Londynu) postanowili dla zabicia czasu założyć zespół. Wkrótce dołączył do nich starszy o kilka lat basista Vince Riordan. Ich pierwszym wydawnictwem był singiel "Flares'n'Strippers" wydany w 1979 roku przez niezależną wytwórnię Small Wonder. Zespołem zainteresował się dziennikarz Garry Bushell, który został ich menadżerem i wraz z Jimmy’m Parsey'em-wokalistą Sham 69 wyprodukował kolejne single swoich podopiecznych. W 1980 r. za sprawą koncernu E.M.I. światło dzienne ujrzały aż dwa studyjne albumy niesfornych nastolatków z East Endu pod nieskromnie brzmiącymi tytułami: "The Greatest Hits Vol.1 i Vol.2" . Obydwa albumy należą dziś do kanonu punk rocka. Polscy fani mogą pamiętać utwór "Police Car", który pojawił na zielonej składance "Backstage Pass" wydanej w Polsce w drugiej połowie lat 80-tych. Z kolei kawałek "I am not a Fool" w następnej dekadzie został wykorzystany w reklamie firmy odzieżowej Levis.

Najlepiej sprzedającym się singlem Cockney Rejects okazał się hymn West Ham FC "I’m Forever Blowing Bubbles" (1980) dzięki, któremu zespół pojawił się w programie Top Of The Pops. To był również początek problemów zespołu z kibicami innych drużyn piłkarskich, którzy systematycznie nawiedzali ich koncerty poza Londynem.

Kolejne wydawnictwa grupy to album koncertowy "The Greatest Hits Vol.3"(1981); oraz prezentujący nieco bardziej rockowe oblicze "The Power & The Glory"(1981). Za sprawą producenta ich ostatniej płyty Steve’a Churchyard’a znanego ze współpracy z U.F.O. grupa postanowiła nieco zmienić swe oblicze i skierować się ku metalowej publiczności. Następne płyty takie jak: "The Wild Ones" (1982), „Quiet Storm” (1984) czy "Lethal"(1990) przechodzą bez echa co doprowadza do powolnego rozpadu grupy.

Na początku XXI wieku Cockney Rejects postanowili przypomnieć się starym fanom i wydali album „The Greatest Hits Vol.4”, który niejako stanowił powrót do punkowych korzeni. Vince'a Riordan'a na basie zastąpił Tony Van Frater założyciel i gitarzysta Red Alert udzielający się również w Red London i Angelic Upstarts. Kolejnymi wydawnictwami zespołu były albumy "Out Of The Gutter" (Captain Oi! 2002 r.) , „The Unforgiven” ( G & R. Records 2007 r.) i ostatni jak na razie longplay „East End Babylon”
(Cadiz Music) z 2012 roku. W tym samym roku ukazał się również biograficzny film
o COCKNEY REJECTS pt.”East End Babylon”, którego reżyserem był Richard England.

W 2015 r. nagle na zawał serca w wieku 51 lat zmarł basista Tony Van Frater. Po kilku miesiącach przerwy do składu powrócił oryginalny basista Vince Riordan.
W 2019 roku COCKNEY REJECTS będą hucznie obchodzić 40 lecie powstania zespołu
i w związku z tym nadarza się okazja aby ponownie odwiedzili nasz kraj.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej