Going. | Smog Wars + spotkanie z reżyserem filmu - Centrum Sztuki Filmowej

Smog Wars + spotkanie z reżyserem filmu

17:00 | Wtorek, 11 grudnia 2018
Centrum Sztuki Filmowej

Film

15/17 zł

15/17 zł

11 grudnia (wt., 17:00) zapraszamy na trzecią odsłonę naszego cyklu ●REALnie...?● (informacja, dezinformacja, fake news...)

REALnie...? Spotkanie 3: TRUJ(e)MY SIĘ! Mroczna strona miast.

"Smog Wars"
reż. Jonathan L. Ramsey
Polska 2018, 56 min

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Jonathanem L. Ramseyem, które poprowadzi Jarosław Makowski.

"Smog Wars" to pierwszy długometrażowy film dokumentalny poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Ten zaangażowany dokument daje impuls do re-definicji standardów jakości powietrza w naszym kraju. "Smog Wars" został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne. Jego główną siłą jest niezależność, autentyzm i oryginalna narracja, która zmusza do widza do autorefleksji nie wskazując w bezpośredni sposób winnego.

Co roku około 50 tys. przedwczesnych zgonów w Polsce jest spowodowane zanieczyszczeniem powietrza. 9 stycznia 2017 r. jakość powietrza w Warszawie była gorsza niż w jakimkolwiek innym dużym mieście na świecie, co wywołało ogólnonarodową dyskusję na temat walki ze smogiem. Wśród zbulwersowanych jest Michał Konopa, mieszkający w Warszawie ojciec astmatycznego dziecka, który postanawia zaangażować swojego amerykańskiego kolegę Jonathana w nakręcenie filmu badającego specyfikę polskiego smogu. Dzięki wywiadom z ludźmi z różnych warstw społeczeństwa polskiego widz dowiaduje się jak zanieczyszczenie powietrza odbija swoje piętno na codziennym życiu europejskiej stolicy w 2018 roku i dlaczego rozwiązanie tego problemu nie jest łatwe.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej