Going. | Smog Wars + spotkanie z reżyserem filmu - Centrum Sztuki Filmowej

Smog Wars + spotkanie z reżyserem filmu

17:00 | Wtorek, 11 grudnia 2018
Centrum Sztuki Filmowej

Film

15/17 zł

15/17 zł

11 grudnia (wt., 17:00) zapraszamy na trzecią odsłonę naszego cyklu ●REALnie...?● (informacja, dezinformacja, fake news...)

REALnie...? Spotkanie 3: TRUJ(e)MY SIĘ! Mroczna strona miast.

"Smog Wars"
reż. Jonathan L. Ramsey
Polska 2018, 56 min

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Jonathanem L. Ramseyem, które poprowadzi Jarosław Makowski.

"Smog Wars" to pierwszy długometrażowy film dokumentalny poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Ten zaangażowany dokument daje impuls do re-definicji standardów jakości powietrza w naszym kraju. "Smog Wars" został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne. Jego główną siłą jest niezależność, autentyzm i oryginalna narracja, która zmusza do widza do autorefleksji nie wskazując w bezpośredni sposób winnego.

Co roku około 50 tys. przedwczesnych zgonów w Polsce jest spowodowane zanieczyszczeniem powietrza. 9 stycznia 2017 r. jakość powietrza w Warszawie była gorsza niż w jakimkolwiek innym dużym mieście na świecie, co wywołało ogólnonarodową dyskusję na temat walki ze smogiem. Wśród zbulwersowanych jest Michał Konopa, mieszkający w Warszawie ojciec astmatycznego dziecka, który postanawia zaangażować swojego amerykańskiego kolegę Jonathana w nakręcenie filmu badającego specyfikę polskiego smogu. Dzięki wywiadom z ludźmi z różnych warstw społeczeństwa polskiego widz dowiaduje się jak zanieczyszczenie powietrza odbija swoje piętno na codziennym życiu europejskiej stolicy w 2018 roku i dlaczego rozwiązanie tego problemu nie jest łatwe.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  ktory     sfinansowany     ogolnonarodowa     standardow     odslone     naszym     codziennym     zapraszamy     dlugometrazowy     filmu     byla     sposob     autentyzm     grudnia     pierwszy     rozwiazanie     przez     odbedzie     ktora     calosci     problemu     makowskismog     okolo     tego     dokument     temat     ludzmi     narracja     ojciec     osoby     prywatne     astmatycznego