Going. | Less Meat. Less Heat // One Single Planet - KATO

Less Meat. Less Heat // One Single Planet

16:00 | Wtorek, 11 grudnia 2018
KATO

Spotkanie

Free

Free

Stańmy za zwierzętami i bioróżnorodnością w czasach zmiany klimatu!

Holenderski parlamentarzysta Lammert van Raan (Partia dla Zwierząt) przyjeżdża pociągiem do Katowic, aby wziąć udział w szczycie klimatycznym ONZ (COP24). Proponuje radykalne zerwanie z biznesem produkcji mięsa jaki mamy obecnie.
Obok fragmentów filmu ‘One Single Planet’ , omówiona zostanie kwestia produkcji mięsa względem przyrody, wpływu jedzenia mięsa na zmiany klimatyczne i różnorodności biologicznej.

Kolejny prelegent, Profesor Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski) zastanowi się nad potrzebami i możliwościami walki o naszą różnorodność biologiczną.

Ostatni występ należy do Macieja Otrębskiego z @RoślinnieJemy - Maciek opowie o tym jak można współpracować z biznesem nt. ograniczenia produkcji i spożycia mięsa oraz jak popularyzować dietę roślinną.

Lammert van Raan (Partia dla Zwierząt)
"Widelec i nóż to nasza najważniejsza broń przeciwko zmianom klimatu."

Lammert van Raan jest jednym z pięciu holenderskich deputowanych do Holenderskiej Partii dla Zwierząt (PftA).
W 2006 roku PftA była pierwszą partią polityczną dla zwierząt na świecie, która zdobyła miejsca w parlamencie narodowym.
Partia nie stawia na pierwszym miejscu krótkoterminowych interesów ludzi, ale skupia się na całej planecie i wszystkich jej mieszkańcach. Ustanowienie Partii dla Zwierząt doprowadziło do rosnącego ruchu globalnego zaangażowania w transgraniczne interesy zwierząt, przyrody i środowiska w polityce. Obecnie istnieje 19 podobnie myślących partii politycznych i liczba ta stale rośnie.
https://www.partyfortheanimals.nl/

Maciej Otrębski
Kampania @RoślinnieJemy, Otwarte Klatki.
Przemysłu spożywczy vs. globalne ocieplenie. Roślinna rewolucja?

Maciek jest odpowiedzialny za strategiczne partnerstwo w ramach kampanii społeczno-gospodarczej "RoślinnieJemy".
Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami z branży spożywczej, świadczy usługi doradcze i pomaga firmom zrozumieć ogromne zainteresowanie konsumentów produktami roślinnymi. Maciej jest również zaangażowany w TEDxKraków i współpracuje z Change Pilots. Przed RoślinnieJemy, współtworzył Eataway, która jest największą platformą do dzielenia się posiłkami Europa Środkowo-Wschodnia.
Posiada tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie w Krakowie
https://roslinniejemy.org/

Prof. dr hab. Piotr Skubała
Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.
Piotr Skubała jest znanym wykładowcą biologii, ochrony środowiska i etyki środowiskowej. Od 35 lat współpracuje z wieloma organizacjami ekologicznymi i działa w dziedzinie ochrony środowiska i edukacji ekologiczne. Prof. Skubała jest autorem ponad 250 publikacji z zakresu ekologii, akarologii, filozofia ochrony środowiska, edukacje ekologicznej, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i problemów społecznych.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej