Going. | Less Meat. Less Heat // One Single Planet - KATO

Less Meat. Less Heat // One Single Planet

16:00 | Wtorek, 11 grudnia 2018
KATO

Spotkanie

Free

Free

Stańmy za zwierzętami i bioróżnorodnością w czasach zmiany klimatu!

Holenderski parlamentarzysta Lammert van Raan (Partia dla Zwierząt) przyjeżdża pociągiem do Katowic, aby wziąć udział w szczycie klimatycznym ONZ (COP24). Proponuje radykalne zerwanie z biznesem produkcji mięsa jaki mamy obecnie.
Obok fragmentów filmu ‘One Single Planet’ , omówiona zostanie kwestia produkcji mięsa względem przyrody, wpływu jedzenia mięsa na zmiany klimatyczne i różnorodności biologicznej.

Kolejny prelegent, Profesor Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski) zastanowi się nad potrzebami i możliwościami walki o naszą różnorodność biologiczną.

Ostatni występ należy do Macieja Otrębskiego z @RoślinnieJemy - Maciek opowie o tym jak można współpracować z biznesem nt. ograniczenia produkcji i spożycia mięsa oraz jak popularyzować dietę roślinną.

Lammert van Raan (Partia dla Zwierząt)
"Widelec i nóż to nasza najważniejsza broń przeciwko zmianom klimatu."

Lammert van Raan jest jednym z pięciu holenderskich deputowanych do Holenderskiej Partii dla Zwierząt (PftA).
W 2006 roku PftA była pierwszą partią polityczną dla zwierząt na świecie, która zdobyła miejsca w parlamencie narodowym.
Partia nie stawia na pierwszym miejscu krótkoterminowych interesów ludzi, ale skupia się na całej planecie i wszystkich jej mieszkańcach. Ustanowienie Partii dla Zwierząt doprowadziło do rosnącego ruchu globalnego zaangażowania w transgraniczne interesy zwierząt, przyrody i środowiska w polityce. Obecnie istnieje 19 podobnie myślących partii politycznych i liczba ta stale rośnie.
https://www.partyfortheanimals.nl/

Maciej Otrębski
Kampania @RoślinnieJemy, Otwarte Klatki.
Przemysłu spożywczy vs. globalne ocieplenie. Roślinna rewolucja?

Maciek jest odpowiedzialny za strategiczne partnerstwo w ramach kampanii społeczno-gospodarczej "RoślinnieJemy".
Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami z branży spożywczej, świadczy usługi doradcze i pomaga firmom zrozumieć ogromne zainteresowanie konsumentów produktami roślinnymi. Maciej jest również zaangażowany w TEDxKraków i współpracuje z Change Pilots. Przed RoślinnieJemy, współtworzył Eataway, która jest największą platformą do dzielenia się posiłkami Europa Środkowo-Wschodnia.
Posiada tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie w Krakowie
https://roslinniejemy.org/

Prof. dr hab. Piotr Skubała
Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.
Piotr Skubała jest znanym wykładowcą biologii, ochrony środowiska i etyki środowiskowej. Od 35 lat współpracuje z wieloma organizacjami ekologicznymi i działa w dziedzinie ochrony środowiska i edukacji ekologiczne. Prof. Skubała jest autorem ponad 250 publikacji z zakresu ekologii, akarologii, filozofia ochrony środowiska, edukacje ekologicznej, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i problemów społecznych.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  mamy     filozofia     zmiany     mieszkancach     potrzebami     ograniczenia     spolecznych     udzial     wplywu     prof     znanym     zaangazowany     przed     deputowanych     etyki     pilots     skupia     zakresu     uniwersytecie     filmu     ogromne     polityczna     ochrony     mozliwosciami     srodowiskapiotr     spozywczy     biologiczna     ktora     zrozumiec     holenderskiej     przyrody     partia