Going. | Pustki - Klub Stodoła

Koncert zespołów Pustki i Beneficjenci Splendoru.

Debiutancka płyta Pustek pt.: ?Studio Pustki? ukazała się w 2001 roku. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka Patyczak zyskała status alternatywnego przeboju.

Drugiemu świetnemu albumowi towarzyszył swoisty manifest artystyczny, w którym zespół utożsamił się z ?Muzyką Ściany Wschodniej". Kolejne krążki: ?Domino? (2006), "Koniec Kryzysu" (2008), Kalambury (2009) umocniły pozycję Pustek jako jednego z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie.

Najnowszy album zespołu pt.: Safari miał swoją premierę 7 marca 2014 roku. Krążek powstawał długo ? na tle zmian życiowych i rodzinnych. Od świetnie przyjętego utworu Lugola, który zaostrzył apetyt zespołu na stylistyczne wolty minęło trochę czasu. Muzycy się ustatkowali i po raz kolejny zmienili podejście do brzmienia. Najnowszy eksperyment polega na tym, że płyta została nagrana przy udziale trzech producentów, a właściwie artystów brzmienia: Bartosza Dziedzica (m.in. Brodka, Lech Janerka), Eddiego Stevensa (klawiszowca nieodżałowanego Moloko) oraz Adama Toczko, który od lat pracuje z zespołem. Ale i tak najważniejszą rolę odgrywają tu piosenki. Świetne melodie idą w parze z dobrymi tekstami. Materiał został doceniony zarówno przez słuchaczy, jak i przez media: Nagrali album oryginalny i zaskakujący, jednak w poszukiwaniu oryginalności nie zatracili się ani na sekundę. Wracają z tarczą. (Onet), Ta płyta zachwyca ? pomysłami, skojarzeniami, tekstami i produkcją! (Agnieszka Szydłowska, Trójka), Piosenki to właściwie ekstraklasa - nie tylko na polskim ale i na światowym rynku. (Teraz Rock). Singlem zwiastującym album była piosenka "Tyle z życia", do której teledysk wyreżyserował Krzysztof Ostrowski.

Beneficjenci Splendoru to solowy projekt muzyka i dziennikarza Marcina Staniszewskiego, który pięć lat temu zadebiutował doskonale przyjętą płytą ?Trendywaty Chłopiec? ? słodko-kwaśną avant-popową opowieścią o wielkomiejskim życiu ludzi, którzy wolą mieć niż być. Płyta została objęta radiowym patronatem Trójki i znalazła się w większości podsumowań najlepszych albumów 2009 roku. Krytycy muzyczni byli zgodni ? dawno już nie było w Polsce debiutanta potrafiącego opowiadać tak barwne i aktualne historie. Nie inaczej było w przypadku drugiej płyty ?Tęczy wybielacz? wydanej we wrześniu 2011 roku nakładem Sony Music Polska, oraz najnowszej ?Bóg, Honor, Mam Talent? - Beneficjenci znowu znaleźli się w podsumowaniach najlepszych płyt sezonu. Obecnie trwają prace nad czwartą płytą, która ukaże się wiosną 2015 roku.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej