Going. | Bałkański Sylwester Prawosławny 2019 x Bubliczki [ZMIANA DATY] - Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej

Bałkański Sylwester Prawosławny 2019 x Bubliczki [ZMIANA DATY]

21:00 | Sobota, 2 marca 2019

Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej

Koncert

20 zł

20 zł

BAŁKAŃSKI SYLWESTER PRAWOSŁAWNY czyli
DOČEK NOVE GODINE 2018/2019
by Warsaw Balkan Madness

Niedługo po sylwestrowej nocy, my będziemy świętować Nowy Rok ponownie. Bez napinki ale z przytupem!!! A nawet można by rzec z pierdolnięciem, bo już tradycją stało się, że Sylwester Bałkański to najbardziej szalona impreza roku – w iście BAŁKAŃSKIM stylu. Łączymy się z naszymi Prawosławnymi braćmi i świętujemy jeszcze raz – tym razem (prawie) według kalendarza juliańskiego. Ta kultowa impreza od kilku lat gromadzi wierną rzeszę fanów muzyki i kultury bałkańskiej, a także osoby prawosławne żyjące w Polsce. Otworzymy szampany, zedrzemy gardła od śpiewania i podeszwy od tańczenia.

CO DLA WAS SZYKUJEMY?

MUZYKA

koncert: Bubliczki (Szczecin)
Warsaw Balkan Madness
& more aritsts soon!

TANIEC
W trakcie imprezy spodziewajcie się pięknych występów tancerek w stylu Tribal Fusion Belly Dance and ATS ®

JEDZENIE
Przygotujemy dla Was stoisko z bałkańskimi przysmakami, m.in. z tradycyjnym BURKIEM!

▶ Na barze znajdziecie też bałkańskie alkohole: m.in. RAKIJA

DRESS-CODE
IMPREZA PRZEBIERANA!
SIylwester to wyjątkowa noc, więc poza dekoracjami stwórzmy wyjątkowy klimat przebierając się! Dajcie się ponieść fantazji.

▶ temat:
GIPSY KINGS & QUEENS – suknie i chusty, złote zęby i łancuchy, cyganeczki i cigani mafia!

BILETY

I Pula: 20zł - liczba biletów MOCNO ograniczona
II Pula: 25zł - liczba biletów ograniczona
W dniu koncertu: 30zł

Bubliczki to 7 osobowa grupa hulaszczo - muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove'u. Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem "Opaa!" wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru "Pinokio", pt "Historia Występnej Wyobraźni" na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. "Trubalkan" który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał na wieść o nowej turbo płycie pt. TURBOFOLK!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej