Going. | Voice & Bass with Drums Duo - Pałac Szustra

Voice & Bass with Drums Duo

19:30 | Środa, 19 listopada 2014

Pałac Szustra

Koncert

10 zł

10 zł

Salon Jazzowy w Pałacu Szustra

Dariusz Ziółek - gitara basowa, scat
Grzegorz Poliszak - perkusja

Koncert dwóch muzycznych osobowości, wirtuozów swoich instrumentów, a także muzycznych - i nie tylko - przyjaciół. Na co dzień stanowią sesję rytmiczną w niezliczonej ilości zespołów, sesji nagraniowych i projektów. W Salonie Jazzowym 19 listopada wystąpią z autorskim programem przygotowanym na gitarę basową, perkusję i głos. Będzie to pełen humoru jazzowy wieczór z niecodziennymi aranżacjami.

Dariusz Ziółek - wszechstronny muzyk, gitarzysta basowy, pianista, wokalista, kompozytor i aranżer. Zadebiutował na scenie w 1985 roku na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Swoją pierwszą płytę nagrał z big-bandem Zygmunta Kukli. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami bluesowymi i jazzowym, między innymi z Ireneuszem Dudkiem, Andrzejem Zauchą, Leszkiem Możdżerem, Markiem Soskinem, Lorą Szafran, Krystyną Prońko i Ewą Urygą. W 2000 roku stworzył swój pierwszy autorski projekt: grupę D-Bass z Ireneuszem Głykiem na wibrafonie i Zbigniewem Lewandowskim na perkusji. W 1999 roku nagrał z Grzegorzem Kapołką płytę "Blue Blues", a jej kontynuacją była płyta "Blue Blues II" z udziałem m.in. Tomasza Stańki, nagrodzona tytułem "Najlepszej gitarowej płyty bluesowej 2001 roku". W 2001 roku wydał pierwszą płytę solową "4 BASS", na której znalazło się 10 standardów jazzowych zagranych wyłącznie na gitarze basowej. Za tę płytę Darek otrzymał nagrodę specjalną czasopisma "Gitara i Bas". W 2005 roku nagrał firmowaną przez liderów grupy "Krzak" płytę "3. Numer", uznaną za najlepszą gitarową płytę rockową. W roku 2007 wydał drugą autorską płytę " Voice'n'Bass". Kolejne nagrania to CD "Blue Blues III", nagrana z Grzegorzem Kapołką (nominacja do nagrody Fryderyka), "Jedno spojrzenie" - najnowsza płyta Ewy Urygi oraz "4 basy" z zespołem Krzak. Jest współpracownikiem czasopisma "Top Guitar".

Grzegorz Poliszak - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Perkusista wykonujący różne rodzaje muzyki: jazz, funk, fusion, blues, pop, rock, reggae, folk.
Na stałe gra z artrystami: Olga Bończyk, Jan Trebunia-Tutka, Trebunie Tutki, Ewa Uryga, Grzegorz Kapołka.
Współpracował bądź współpracuje z: Piotr Bukartyk, Marcin Pospieszalski, Halina Frąckowiak, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Jorgos Skolias, Krzysztof Herdzin, Justyna Steczkowska, Krzysztof Kiliański, Natasza Urbańska, Grażyna Łobaszewska, Paweł Tomaszewski, Zbigniew Wodecki

Więcej informacji i rezerwacje biletów: 22 849 68 56, wtm@wtm.org.pl

Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne
Autor cyklu: Jerzy Szczerbakow

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej