Going. | Noce stają się chłodne - Nowy Teatr

Noce stają się chłodne

20:00 | Czwartek, 5 czerwca 2014

Nowy Teatr

Impreza

Free

Free

Noce Stają się chłodne. Antygona synopsis.

Antygona to marzenie brutalistów, serialowa histeryczka, ostatnia diwa, która walczy, chociaż wie, że musi przegrać. Żyje w świecie, który wyobrażała sobie inaczej i który inaczej wyobrażał sobie ją. Lektura równoległa dzieł Sofoklesa, Kafki i Deleuze?a ? wydobywa z nich nowe sensy, obnaża mechanizmy przemocy i poczucia winy w samym środku patriarchalnie urządzonej rodziny. Noce stają się chłodne. Antygona Synopsis to spisek przeciwko Edypowi i ?dobremu życiu?. Psychologizm zastąpiony zostaje parafrazą; zmanipulowane postaci, osadzone w historii literatury, dźwigają ciężar naszych win, naszego wstydu, by na końcu okazało się, że wszyscy są niewinni; oto największy dramat zorganizowany przez Antygonę. Sens wojny zostaje zniesiony, a stawką biografii staje się ustalenie topografii przeszkód zamiast walki z przeznaczeniem.

Noce stają się chłodne. Antygona Synopsis to jedna z trzech serii składających się na książkę Pip Show, wydaną własnym sumptem przez Adama Radeckiego.
Tekst splata się w niej z dwoma fotograficznymi projektami: Swallow Me oraz Shame on You. Całość stanowi rodzaj dryfu po tzw. kulturze obrazu. Być może nie czekamy już na krach wizualny, ale właśnie go doświadczamy: na dziesiątki możliwych sposobów rozczłonkowane fantazje wygrywają z rzeczywistością, za pośrednictwem coraz lepiej działających i mniej jawnych urządzeń.

reżyseria: Natalia Korczakowska
tekst, dramaturgia: Adam Radecki
koncepcja wizualna: Nicolas Grospierre i Olga Mokrzycka-Grospierre
opracowanie muzyczne: Kamil Antosiewicz
Czytają: Mariusz Bonaszewski, Monika Niemczyk, Katarzyna Warnke, Klara Bielawka, Paweł Tomaszewski

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej