Going. | Małe zbrodnie małżeńskie - Teatr Śląski - Scena Kameralna

Troskliwa i czuła żona stara się przywrócić pamięć mężowi, który cierpi na amnezję po upadku ze schodów. Czy to nie doskonały moment, aby historię związku opowiedzieć na nowo i może nieco ją ubarwić, a pewne niewygodne sprawy przemilczeć? Kto i dlaczego mija się tu z prawdą i czy piętrzące się kłamstwa mają za cel uratować czy pogrążyć pewną parę?

„Oto czym jest małżeństwo: stowarzyszeniem zabójców, którzy napadają na innych, zanim rzucą się wzajem na siebie, długą wędrówką do śmierci, gdzie po drodze ściele się trup. (…) Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą” – to jedna z fraz słynnego francuskiego pisarza i dramaturga, po którego teksty sięgają wyjątkowo często polscy reżyserzy. „Małe zbrodnie małżeńskie” to w zamyśle intrygująca historia z podtekstem kryminalnym, pełna zabawnych dialogów i zaskakujących zwrotów akcji do których niezbędni są świetni aktorzy. Role małżonków zagrali w Polsce m.in.:
Redbad Klijnstra i Katarzyna Herman czy Grażyna Krukówna i Jerzy Schejbal. Spektakl doczekał się także realizacji na małym ekranie – przedstawienie teatru telewizji wyreżyserowała Krystyna Janda, której tym razem w małżeńskiej opowieści towarzyszył Jan Frycz.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej