Going. | Genesis 2.0 - Centrum Kultury w Lublinie

Zespół Konfrontacje Teatralne zaprasza na film: Genesis 2.0

5 stycznia, godz. 17:00
14 stycznia, godz. 19:00

Czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe? Najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek.

Co roku na odległych Wyspach Nowosyberyjskich na Oceanie Atlantyckim zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Wśród nich jest łowca kłów – Peter Grigorjew oraz jego brat Siemion, pracownik naukowy i dyrektor Muzeum Mamutów w Jakucku na Syberii. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na chińskim rynku dóbr luksusowych. Takie znaleziska są też magnesem dla zaawansowanych technologicznie pionierskich genetyków i naukowców, którzy balansują na granicy genetyki i biologii syntetycznej, marząc o przywróceniu do życia wymarłego dawno temu mamuta. Pozyskując zamrożony materiał genetyczny z prawie nienaruszonego DNA z syberyjskiego lodowca, chcą go sklonować, wskrzeszając gatunek.

Najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera („Fotograf wojenny”, 2001) opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek. Bada nie tylko granice pomiędzy nauką a mitem lecz również skutki przejęcia przez człowieka kontroli nad ewolucją. I choć ten obszar badań znajduje się dopiero na wczesnym etapie, to jego efekty mogą za kilka lat zmienić nie do poznania nas samych i świat wokół.

reżyseria: Christian Frei, Maxim Arbugaev
dokumentalny / Szwajcaria / 2018
czas trwania: 113 min

Ceny biletów
12 / 15 zł

Kasa czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej