Going. | Samui Song / W KINACH - Miasto Wrocław

Samui Song / W KINACH

od 25 stycznia 2019
Miasto Wrocław

Film

15 - 22 zł

15 - 22 zł

"Samui Song" to błyskotliwy psychologiczny dramat o raniących więziach i chybionych duchowych poszukiwaniach. Intrygujący kryminał w reżyserii jednego z najbardziej znanych i cenionych twórców tajlandzkiego kina, Pen-eka Ratanaruanga (autora m.in. "Ostatniego życia we wszechświcie" i "Nimfy") łączy inspiracje stylowym kinem Hitchcocka z estetyką klasycznego melodramatu. Mistrz czarnego humoru gra filmowymi konwencjami, wnikliwie przyglądając się przy tym współczesnej rzeczywistości.

Viyada, trzydziestoletnia aktorka popularnych seriali, specjalizuje się w rolach czarnych charakterów. Jej życie prywatne także przypomina filmową intrygę: kobieta tkwi w chłodnym małżeństwie z bogatym obcokrajowcem - niespełnionym rzeźbiarzem, który coraz silniej angażuje się w religijny ruch pod przewodnictwem surowego guru. Bohaterka zmuszona będzie sięgnąć po drastyczne środki, by wydostać się z coraz bardziej opresyjnej sytuacji.

Błyskotliwie poprowadzona, pełna napięcia narracja prowadzi widza w psychologiczny dramat z freudowskim zacięciem. Stylowe, chłodne zdjęcia kontrastują ze skrywanym głęboko kłębowiskiem emocji, które musi w końcu wybuchnąć. Reżyser nie kryje hitchcockowskich inspiracji, jednak jego opowieść o mrocznej seksualności, przybieraniu masek w najbliższych relacjach oraz instytucjach czerpiących zyski z duchowych poszukiwań okazuje się współczesna i uniwersalna. Ironiczny czarny kryminał staje się krytyką (nie tylko tajskiego) społeczeństwa.

Wrocław
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kaziemiesza Wielkiego 19A/21

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej