Going. | Wietnam - Laos - Kambodża - Od Nowa

Wietnam - Laos - Kambodża

20:00 | Środa, 16 stycznia 2019
Od Nowa

Spotkanie

Free

Free

Wietnam - Laos - Kambodża. Spotkanie z Idą Skonieczną i Michałem Mendyką
Trzy odległe kraje Indochin, które na pierwszy rzut oka kojarzą się z wojną. Trzy kraje sąsiadujące ze sobą a tak bardzo różne. Kiedyś Europejczykom wydawało się, że ten inny świat jest odległy, dziki i wrogi. Tymczasem pomimo biedy i krzywd, jakie te narody przeżyły, spotkać tam można uśmiech, jakiego nie zobaczy się nigdzie indziej. Życzliwość, bezinteresowność i właśnie szczery uśmiech są największymi bogactwami, które podróżnik może tam odkryć.

Na styczniowym Wieczorze Podróżnika będzie można posłuchać anegdot i historii, zobaczyć ludzi, którzy żyją skromnie, a nawet biednie bez pogoni za dobrami znanego nam świata.

Tym razem prelegentami będą Ida Skonieczna i Michał Mendyka, którzy o sobie mówią następująco:
Ida Skonieczna - "Moje życie od dawna wiązało się z podróżami. Od małego byłam "powsinoga". Moi rodzicie zawsze ochoczo podchodzili do moich marzeń podróżniczych. W wieku 22 lat odbyłam miesięczną podróż po Indiach. Wiedziałam, że chcę podróżować dlatego też obrałam karierę stewardessy. Latałam dla kilku linii lotniczych w Europie, zaś wolne dni przeznaczałam na podróże. Po kilku latach pracy dla linii lotniczej, dostałam przeniesienie do Stanów Zjednoczonych, gdzie mój apetyt na kolejne dalsze podróże wzrósł. W tym roku razem z partnerem odbyliśmy podróż dookoła świata, która trwała 97dni. Na naszej liście znalazły się: Wielka Brytania, USA, Indonezja, Japonia, Wietnam - Laos - Kambodża, Chiny i Polska. Podróże są moja pasją i nie wyobrażam sobie, bym kiedyś przestała. Ukochany kraj to Borneo (indonezyjska część)"

Michał Mendyka - "Już jako siedmiolatek spędzałem wiele godzin w mapach i atlasach geograficznych podróżując palcem po mapie. Mój ulubiony kierunek to północ - Norwegia, Islandia, Wyspy Owcze, Szkocja, oraz południe Nowa Zelandia i Patagonia. Uwielbiam miejsca gdzie człowiek może obcować z naturą w ciszy o zachodzie lub wschodzie słońca. Fascynuje mnie też Ameryka południowa i środkowa a także Azja gdzie o pięknie stanowią miejscowi ludzie"

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej