Going. | Ensemble Tuning - Gorzycki/Pawlicki/Ziołek - Koncertowe Ciągoty

Ensemble Tuning - Gorzycki/Pawlicki/Ziołek

20:00 | Sobota, 12 stycznia 2019

Koncertowe Ciągoty

Koncert

Free

Free

Czas na pierwszy, " zimowy" koncert w Ciągotach .
Ensemble Tuning tworzy wyjątkową muzykę powstającą na pograniczu muzyki improwizowanej i eksperymentalnej , kameralnej , elektronicznej , world music i jazzu ( jak by inaczej) ,
"...znakomicie brzmiącej, nienatarczywej i melancholijnie pogodnej, z fragmentami, w których kolektyw imponuje grą zespołową ".

Trio wystąpi w składzie:
Rafał Gorzycki – drums, piano
Tomasz Pawlicki – flute, electronics
Jakub Ziołek – guitar, electronics


Najnowsze trio Rafała Gorzyckiego to druga odsłona jego tryptyku triowego, który rozpoczął albumem Playing (wyd. For Tune, 2016).
Ensemble Tuning tworzą wyjątkowy muzycy: Tomasz Pawlicki - jeden z największych flecistów w Polsce, koncertmistrz Opery Nova w Bydgoszczy, kompozytor oraz Kuba Ziołek obsługujący elektronikę – laureat Paszportu Polityki 2016 , lider wielu ważnych projektów i zespołów z pogranicza muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i improwizowanej.
Głównym założeniem tria jest praca nad brzmieniem, jego transformowanie i ekspozycja jako głównej składowej muzycznej kreacji. Ensemble Tuning to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów twórczości Rafała Gorzyckiego, ale przede wszystkim pozbawionej banału nieoczywistej muzyki, która wymyka się wszelkim barierom gatunkowym. Album Ensemble Tuning pojawił się w listopadzie 2018 nakładem krakowskiego wydawnictwa Audio cave.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej