Going. | Wycinanki miejskie // warsztaty dla dzieci z Siała Baba Mak - Centrum Praskie Koneser

Wycinanki miejskie // warsztaty dla dzieci z Siała Baba Mak

11:00 | Sobota, 12 stycznia 2019
Centrum Praskie Koneser

Warsztat

Free

Free

12 i 13 stycznia Strefa Młodego Konesera i Siała Baba Mak zapraszają dzieci (w wieku 6-12 lat) na warsztaty tworzenia miejskich wycinanek.

WSTĘP WOLNY / ZAPISY w linkach poniżej.

Pracując nożykami i nożyczkami w papierze pergaminowym, pakowym białym w oparciu o tradycyjne wzory wycinanek polskich lub autorskich stworzymy razem użytkową formę ozdobną, tzw. „zazdrostkę" - krótką firankę do połowy okna, chroniącą domostwo przed „zazdrosnym okiem przechodniów”.

Wykonamy wspólnie także wycinanki "pasowe" w oparciu o motywy wycinanki podwarszawskiej, przy okazji poznając historię wycinankarstwa w Polsce. Dzieci będą miały okazję obejrzeć podwarszawskie wzory wycinanek, otrzymają też moduły do odrysowania na kartkach, po czym będą je wycinać w taki sposób, by powstały zakładki do książek.

Zapraszamy!

Grupa wiekowa 6-12 lat
Czas trwania warsztatu: 2 h.

Zapisy na sobotę:
https://wycinanki1201.evenea.pl/

Zapisy na niedzielę:
https://wycinanki1301.evenea.pl/

Drodzy rodzice! W związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztatach bardzo prosimy Was o wcześniejszą informację, jeśli z jakiegoś powodu Wasze dzieci nie będą mogły w nich uczestniczyć. Pozwólmy skorzystać innym dzieciakom! Informujemy również, że osoby, które nie pojawią się na warsztatach i nie uprzedzą nas o tym wcześniej, będziemy zmuszeni usuwać ze wszystkich przyszłych list.
________________________________________________

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Rózga / ruuzga.pl, instruktorka rzemiosła artystycznego. Współtworzyła Manufakturę Sanok, pracownię grafiki projektowej i artystycznej. W 2002 r. otrzymała tytuł czeladnika w zawodzie tkacz oraz rzeźbiarz w drewnie. Zajmuje się wycinanką papierową tradycyjną polską i autorską. Przenosi je z papieru na tkaniny, tynki, metal, ceramikę. Prowadzi warsztaty wycinankarskie rozpowszechniając polską sztukę zdobniczą.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej