Going. | Zdolni do nudy? Podsumowanie projektu "Aż nuda się uda" - BWA Dizajn

Zdolni do nudy? Podsumowanie projektu "Aż nuda się uda"

14:00 | Sobota, 12 stycznia 2019

BWA Dizajn

Spotkanie

Free

Free

Zapraszamy na podsumowanie projektu "Aż nuda się uda", czyli przestrzeni dedykowanej nudzeniu się.

Nudne słowo ewaluacja oznacza szacowanie wartości danego zjawiska i pochodzi od łacińskich wyrażeń oznaczających „móc, zdołać", „stawać się, być zdolnym", a nawet „potężnieć". Zwyczajowo odnosi się praktyk podsumowujących zjawisko i wykonywana jest przez osoby żywo zainteresowane jego dynamiką i sensem, a także stopniem użyteczności i efektywności podjętych działań.

Jak jednak zaplanować proces ewaluacji przestrzeni do nudzenia się i co będzie miarą sukcesu zadania? I czy sukces jest aby odpowiednią miarą do szacowania badanej przez nas nudy? Czy nuda się nam uda? Kuratorka galerii Dizajn Katarzyna Roj razem z projektantką Agatą Nowak opracowały kwestionariusz do zbadania stopnia satysfakcji związanej z nudzeniem się w przestrzeni zaprojektowanej specjalnie na ten użytek. W tę ostatnią sobotę projektu podzielimy się wynikami naszych badań.

Wstęp wolny!

O prowadzących:

Katarzyna Roj – kuratorka wystaw i autorka tekstów o kulturze materialnej i projektowaniu. Prowadzi galerię Dizajn BWA Wrocław.

Agata Nowak – Absolwentka De Montfort University w Leicester oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z zakresu projektowania produktu i mebla. Swoje doświadczenie zdobywała w Studio Rygalik, obecnie w Studio Ganszyniec. Od początku działa również niezależnie. Jej zegar Timewatch, wdrożony przez duńską firmę WOUD został wyróżniony nagrodą Must have. Swoje projekty pokazała m.in. na SaloneSatellite podczas Milan Design Week. Jest również projektantką wystawy „Empatia, teraz!”, która zadebiutowała na Gdynia Design Days 2018.

więcej o projekcie: http://bwa.wroc.pl/?tf_events=az-nuda-sie-uda

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej