Going. | Sabaton koncert w Poznaniu - Pawilon 2, MTP

Sabaton koncert w Poznaniu

19:00 | Wtorek, 20 stycznia 2015

Pawilon 2, MTP

Koncert

100 zł

100 zł

Muzycy z niezwykle popularnego u nas zespołu Sabaton przyjadą w styczniu do Polski. W ramach trasy, Szwedzi odwiedzą cztery miasta. Zagrają w poznańskiej Hali MTP2 (20.01), krakowskiej Hali Wisły (22.01), warszawskim Torwarze (23.01) oraz wrocławskiej Hali Orbita (24.01)
Zespół Sabaton, grający heavy/power metal, czyli najfajniejsi nauczyciele historii wśród muzyków ponownie poprowadzą w naszym kraju lekcję, na której z całą pewnością nie zabraknie polskich wątków. Obecność obowiązkowa! Miłość Sabaton do polskich fanów jest wielka i odwzajemniona. Pięknym jej przejawem było DVD Szwedów zrealizowane przez ponad półmilionową widownią na Przystanku Woodstock. Ale każdy ich przyjazd do Polski, nawet na klubowy koncert, jest wydarzeniem szczególnym. Jeden z powodów to rzecz jasna polskie wątki w twórczości kapeli z Falun. Drugi polega na tym, że pomimo odniesionych w ostatnich latach sukcesów Sabaton, a dokładniej Joakim Brodén i Pär Sundström, którzy formacją dowodzą, wciąż pozostają miłymi skromnymi ludźmi, idealnymi we współpracy, zawsze znajdującymi czas na spotkanie z fanami. Kolejna już wizyta szwedzkiej kapeli w Polsce poświęcona będzie promocji wydanego w 2014 roku znakomitego krążka "Heroes". Na nim znalazła się kolejna w dorobku Sabaton piosenka dotycząca historii Polski, poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu "Inmate 4859". Z pewnością zabrzmi podczas koncertu, obok innych znakomitych kawałków tej znamienitej heavymetalowej załogi.
Jako support, Sabaton będzie wspierać: Delain, Battle Beast oraz Frontside.
[video id="Nrd1FH6no_s" site="youtube"][/video]
 
Sabaton
Hala nr 2 MTP, ul. Głogowska 14
Start: 17.30 (wejście)
Cena biletów: 100/120 zł
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn
Support: DELAIN, BATTLE BEAST, FRONTSIDE
Do stycznia jednak sporo czasu, a Poznań oferuje jeszcze dużo w obecnym roku. Za niecały dwa tygodnie klub Pod Minogą odwiedzi rockowe trio z Antwerpii, Triggerfinger. Idealna pożywka dla fanów takich zespołów jak Led Zeppelin, ZZ Top, Black Sabbath czy Creedence Clearwater Revival. Kto ma ochotę na imprezę w zupełnie innym klimacie niech wpadnie do poznańskiego SQ, gdzie wystąpi Gramatik. Przyświeca mu filozofia: "freeing music by making music free?. Sprawdź go!
 
 

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej