Going. | Warszawa dla Ziemi "Pierwszy Protest" EarthStrike PL - Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa dla Ziemi "Pierwszy Protest" EarthStrike PL

18:00 | Wtorek, 15 stycznia 2019
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Inne

Free

Free

Zapraszamy na Karnawał dla klimatu, protest-taniec pod Sejmem. Będziemy opowiadać o postulatach Strajk dla Ziemi - Earthstrike PL i pokazywać, że mamy dużo energii do walki o klimat! Poznajmy się – będziemy wspólnie walczyć o lepszą przyszłość dla nas, naszych dzieci oraz wszystkich gatunków, których bezpieczeństwu zagrażają zmiany klimatyczne.

☑ Badania naukowe prowadzone na całym świecie udowodniły ponad wszelką wątpliwość, że klimat na naszej planecie zmienia się i to działalność człowieka jest podstawową przyczyną tych zmian. Skutki są widoczne w globalnych pomiarach wzrastającej coraz szybciej temperatury Ziemi i zwiększeniu częstotliwości gwałtownych zjawisk pogodowych. Prestiżowe organizacje naukowe zrzeszające naukowców badających klimat alarmują, że opublikowane dotychczas prace i analizy pokazują konieczność natychmiastowego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, w szczególności CO2 (dwutlenku węgla). Jeśli nie podejmiemy działań teraz, nie tylko zaakceptujemy widoczne już dziś zmiany, ale także doprowadzimy do katastrofy klimatycznej, która dotknie każdego człowieka i każde zwierzę na naszej planecie.

☑ Ruch Earth Strike stworzył plan działania na 2019 rok, obejmujący cztery główne wydarzenia na całym świecie. Nasi działacze powinni wykorzystać wszelkie okazje do wyjścia z protestem na ulice, aby zwrócić większą uwagę na nasz ruch.

My, ludzie na całym świecie, planujemy strajk generalny, aby uratować planetę, która jest niszczona poprzez zanieczyszczanie środowiska i dewastację klimatu. Jeśli to się nie zmieni w najbliższym czasie, klimat na Ziemi przestanie być przyjazny dla wielu gatunków, w tym także dla człowieka.

Nasz plan:
15 stycznia 2019 r. – Pierwszy Protest Strajku dla Ziemi, pierwsze na świecie wydarzenie, które pozwoli wszystkim krajowym i lokalnym organizatorom zaangażować swoje społeczności i rozpocząć proces organizowania grup na miejscu, aby zbudować ruch, który będzie podstawą strajku.

27 kwietnia 2019 r. – Półmetek Protestu Dnia Ziemi, który odbędzie się w weekend po Dniu Ziemi, aby symbolizować półmetek do Strajku dla Ziemi. Organizatorzy i protestujący wykorzystają okres przed majówką i Świętem Pracy, aby zacieśnić więzi z lokalnymi związkami zawodowymi, które będą integralną częścią procesu zbierania jeszcze większego poparcia dla strajku.

1 sierpnia 2019 r. – Ostateczny Protest przed Strajkiem, który odbędzie się w Earth Overshoot Day (Dzień Długu Ekologicznego) – dzień, w którym na dany rok pobierzemy z Ziemi więcej zasobów, niż zdoła ona wytworzyć. To kolejny protest przed strajkiem, który ma służyć jako ostatni dzwonek dla tych, którzy jeszcze się nie przyłączyli.

27 września 2019 r. – Strajk dla Ziemi! W 57. rocznicę wydania Cichej Wiosny, książki, która zapoczątkowała ruch ekologiczny, odbędzie się Strajk dla Ziemi – Strajk Generalny w celu ratowania planety!

Nasze żądania:
• Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, tak aby spełnione zostały cele określone w porozumieniu paryskim, oraz praca nad dalszą redukcją emisji.
• Zaprzestanie emisji CO2 do 2050 roku.
• Jak najszybsze przejście na bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii.
• Zaprzestanie niszczenia lasów deszczowych i innych siedlisk dzikiej przyrody.
• Rekultywacja środowiska naturalnego zniszczonego przez człowieka.
• Przygotowanie rolnictwa do zmian klimatu oraz regulacja hodowli przemysłowej zwierząt.
• Pociągnięcie do odpowiedzialności rządów i korporacji winnych zaniedbań.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej