Going. | Dom, który zbudował Jack - Studencki Nocny Klub Filmowy #197 - Kino Pod Baranami

Dom, który zbudował Jack - Studencki Nocny Klub Filmowy #197

22:00 | Czwartek, 24 stycznia 2019
Kino Pod Baranami

Film

od 11 zł

od 11 zł

DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK (reż. Lars von Trier)
studencki Nocny Klub Filmowy #197

☛ czwartek, 24 stycznia 2019, godz. T22.15

Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz w podszytym humorem kolejnym prowokacyjnym dziele Larsa von Triera. Przeżyjmy to razem!

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach (Przełamując fale, Tańcząc w ciemnościach). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. Dom, który zbudował Jack to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.
(źródło: Gutek Film)

Gospodynią spotkania będzie Martyna Kaczmarska, która studiuje filmoznawstwo na Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ, pisze do portalu FalaKina.pl - Portal Kina Niezależnego, a jej praca licencjacka na poprzednim kierunku (dziennikarstwo) dotyczyła twórczości Larsa von Triera.

Pamiętajcie o odbiorze swojego Nocnikowego kuponu, w którym możecie zbierać pieczątki za każdą obecność na spotkaniach. 5 stempli daje Wam darmową wejściówkę na kolejny Nocnik.

★ BILETY dla studentów: 11 PLN
* bilety online http://bit.ly/2stE98L

★ O FILMIE ★
DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK | The House That Jack Built
reż. Lars von Trier, Dania/Francja/Niemcy/Szwecja 2018 , 155'

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?


☼ PARTNERZY ☼
16mm
Dyskusyjny Klub Filmoznawców UJ
Betel Klub
All In UJ

☼ PATRONI ☼
Off Radio Kraków
Radiofonia 100,5 FM
Karnet

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej