Going. | Moscow City Ballet - Jezioro Łabędzie - Filharmonia Podkarpacka

Moscow City Ballet - Jezioro Łabędzie

19:00 | Niedziela, 7 kwietnia 2019
Filharmonia Podkarpacka

Inne

od 129 zł

od 129 zł

MOSCOW CITY BALLET
- Jezioro Łabędzie -

Bilety na spektakle marzec/kwiecień 2019r. już w sprzedaży!

Legendarny i najsłynniejszy rosyjski BALET SMIRNOVA, poza granicami Rosji bardziej znany jako MOSCOW CITY BALLET już niebawem wystąpi ponownie w Polsce! Teatr baletowy założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Moscow City Ballet zaprezentuje polskim widzom (w listopadzie/grudniu 2018 r. oraz na przełomie marca i kwietnia 2019 r.) aż pięć wspaniałych spektakli. Premierowo, po raz pierwszy – Giselle oraz inne klasyki: Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, Don Kichot czy Śpiąca Królewna.

Występy Moscow City Ballet charakteryzują olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wzruszeń i emocji wzbudzanych przez Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć! W ostatnich latach przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 300 tys. osób! Publiczność wychodzi ze spektakli zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent artystyczny tancerzy i profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów artystów w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov powiedział kiedyś: „To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, Księciem, Królem Myszy... To wszystko żyje we mnie...” Być może to jest tajemnica ich ogromnego, międzynarodowego sukcesu.

Reportaż amerykańskiej telewizji CNBC: https://bit.ly/2z2KfQm

JEZIORO ŁABĘDZIE to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Jest to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Spektakle rosyjskich tancerzy przeniosły widzów w świat jak z dziecięcych marzeń:
kolorowy, bajkowy, pełen magii i czarów, w którym wszystko zawsze dobrze się kończy.

Gazeta WyborczaJEZIORO ŁABĘDZIE:

25.11.2018 – Olsztyn - Hala Urania
27.11.2018 – Gdynia - Teatr Muzyczny
04.12.2018 – Toruń - CKK Jordanki
08.12.2018 – Poznań - Sala Ziemi
09.12.2018 – Łódź - Teatr Wielki
12.12.2018 – Lublin - Centrum Spotkania Kultur
14.12.2018 – Warszawa - Torwar
16.12.2018 – Kraków - ICE Kraków
19.12.2018 – Katowice - Miasto Ogrodów
20.12.2018 – Częstochowa - Filharmonia Częstochowska
22.12.2018 – Wrocław - Narodowe Forum Muzyki

19.03.2019 – Białystok – Opera i Filharmonia Podlaska
27.03.2019 – Suwałki – Suwalski Ośrodek Kultury
30.03.2019 – Kielce – Kieleckie Centrum Kultury
07.04.2019 – Rzeszów – Filharmonia Podkarpacka

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej