Going. | Sundance Film Festival 2018 // Shorts Tour - Centrum Sztuki Filmowej

Sundance Film Festival 2018 // Shorts Tour

18:00 | Niedziela, 13 stycznia 2019
Centrum Sztuki Filmowej

Film

12/14 zł

12/14 zł

Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu - Sundance Film Festival - po raz pierwszy w Polsce! Zapraszamy w niedzielę, 13 stycznia, o 18:00!

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Film Tour 2018 trwa 91 minut i tworzy go siedem tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu.

→ Program:

✓ "Maude"
Scenariusz i reżyseria: Anna Margaret Hollyman.
USA, 10 min

Teeny myślała, że to tylko kolejna rutynowa praca jako niania — do czasu, kiedy spotkała swoją klientkę. W ciągu dnia Teeny postanawia stać się kobietą, którą zawsze chciała być, choć sama o tym nie wiedziała… dopóki nie zostaje złapana.

✓ "Baby Brother"
Scenariusz i reżyseria: Kamau Bilal
USA, 14 min

Młodszy brat reżysera wraca do mieszkania rodziców.

✓ "The Burden"
Scenariusz i reżyseria: Niki Lindroth von Bahr
Szwecja, 14 min

Mroczny musical rozgrywający się w przestrzeni handlowo-usługowej, usytuowanej obok autostrady. Zwierzęcy pracownicy komercyjnych obiektów radzą sobie z nudą i egzystencjalnym niepokojem za pomocą radosnych, tanecznych numerów.

✓ "Hair Wolf"
Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo
USA, 12 min

Nagroda Jury: Najlepszy Amerykański film fabularny. W salonie fryzjerskim na gentryfikującym się Brooklynie pojawia się dziwny stwór: biała kobieta, której zamiarem jest wyssanie życia z kultury lokalnej czarnoskórej społeczności. Okoliczni mieszkańcy starają się jej pozbyć.

✓ "JEOM"
Scenariusz i reżyseria: Kangmin Kim
USA, Korea Południowa, 4 min

Ojciec i syn mają takie same znamiona na swoich tyłkach. Wierząc, że są one powiązane, syn próbuje zdrapać znamię ojca — za nic nie może się go pozbyć.

✓ "Fauve"
Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo
USA, 12 min

Nagroda Jury dla Filmu Krótkometrażowego. Kanada, 16 minut. Scenariusz i reżyseria: Jérémy Comte. W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.

✓ "Matria"
Scenariusz i reżyseria Álvaro Gago
Hiszpania, 21 min

Główna Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego. W obliczu trudnej codziennej rutyny, Ramona próbuje znaleźć schronienie w relacjach z córką i wnuczką.

→ Bilety:
bit.ly/Sundance_w_Kosmosie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej