Going. | Morrissey - Klub Stodoła

MORRISSEY wystąpi na dwóch koncertach w Polsce! Muzyk zagra 19 listopada w Klubie Stodoła w Warszawie oraz 21 listopada w Teatrze Łaźnia w Krakowie.

Morrissey jako były wokalista The Smiths (zapewne najważniejszego  zespołu indie w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych) dzięki poetyckim tekstom pełnym romantycznego niepokoju, wyobcowania społecznego i ciętego dowcipu związał się mocno z liczną grupą podobnie jak on wrażliwej i zniechęconej młodzieży. W 1988 roku wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną ?Viva Hate?. Po spokojnym okresie na przełomie tysiącleci, Morrissey powrócił na scenę muzyczną w 2004 roku z albumem ?You Are the Quarry?, którego sukces udowodnił, że artysta pozostaje jedną z najbardziej lubianych postaci alternatywnego rocka.

Magazyn muzyczny NME określił Morrisseya ?jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii?, a The Independent stwierdziło: ?wiele gwiazd musi umrzeć, aby osiągnąć status ikony, zaś Morrissey osiągnął ten status za życia?. Morrissey w zeszłym roku, wydał autobiografię, która na Wyspach odniosła ogromny sukces. Później nagrał swój dziesiąty krążek "World Peace Is None Of Yor Business", który w 2014 trafił na sklepowe półki.

"World Peace Is None Of Yor Business" to kwintesencja osobowości Morrisseya. Płyta pełna jest sarkazmu, melancholii, prowokacji i  sprzeczności.  Fantastyczny na żywo Morrissey wystąpi na dwóch koncertach jesienią.

Morrissey, wokalista The Smiths. Tu właściwie możemy skończyć zapowiedź, bo i tak każdy wie, o co chodzi, a chętni już dawno mają bilety na koncert. W końcu album "The Queen Is Dead" nieraz wygrywał rankingi najlepszych płyt lat 80., zostawiając w tyle działa The Cure czy Joy Division. Po rozpadzie rodzimej formacji Moz z sukcesem zaczął karierę solową i stał się jednym z najbardziej ukochanych piosenkarzy Brytyjczyków. Nie przeszkodziły mu w tym ani kontrowersyjny według niektórych wizerunek homoseksualisty, ani radykalne opinie. Steven Patrick rozsławił warszawską Stodołę w światowych mediach, kiedy podczas ostatniej wizyty nad Wisłą porównał wybryki Breivika do hekatomby kurczaków. Można i tak. My tak czy siak przyjdziemy, zwłaszcza że ostatni informacje o stanie zdrowia artysty są dość niepokojące.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej