Going. | Hang Em High / Pole - Wypieki Kultury

Oficjalna premiera BEEF & BOTTLE - nowego albumu polsko/szwajcarsko/austriackiego tria HANG EM HIGH odbyła się na prestiżowym Jazzfestival Saalfelden 2014. W listopadzie efekt międzynarodowej współpracy trzech charakternych muzyków będzie można usłyszeć w Warszawie 20.11 w klubie Wypieki Kultury na podwójnym koncercie z triem POLE Jana Emila Młynarskiego.

Gościem specjalnym będzie legendarny szwajcarski producent Roli Mosimann (Faith No More, Swans, JoJo Mayer, The Young Gods, Björk) który nagłośni trio HANG EM HIGH, stając za konsoletą.

Koncerty HANG EM HIGH w Polsce wspiera AUSTRIACKIE FORUM KULTURY w Warszawie oraz Szwajcarska Fundacja dla Kultury PRO HELVETIA.

HANG EM HIGH
Bond - 2string slide bass, kay bass, electronics
Lucien Dubuis - tenor sax, bass & contrabass clarinets
Alfred Vogel - drums, pots & pans, junk percussion

POLE
Jan Emil Młynarski - drums, percussion, monomachine
Piotr Zabrodzki - guitar, bass, synth, EMS synthi
Michał Górczyński - clarinets, flute

BOND / Polska
Uznawany na całym świecie za wyjątkowe podejście do basu.Założyciel międzynarodowej platformy artystycznej Eklektik Session, pomysłodawca projektów specjalnych Eklektik Ensemble i Eklektik Orchestra. Współpracuje z artystami od elektroniki, muzyki pop, awangardy, po world music, takimi jak Jan Bang, Eivind Aarseta, Nils Petter Molvaer, Roli Mosimann, Anti Pop Consortium, Blu Rum 13. Niezależny wydawca płyt i producent. Występował w USA Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Wlk.Brytanii, Holandii, Estonii, Szwecji, Czechach, Słowacji, Luksemburgu, na Węgrzech. Wykładowca prestiżowy imprez Bass Day UK, Drum Bass Festival. Lider i wydawca zespołu Miloopa. www.gig-ant.pl

LUCIEN DUBUIS / Szwajcaria
?Chromosomowe wymieszanie genów Johna Coltrane?a i DNA Beastie Boys? to jeden ze sposobów, aby go opisać. Non-konformistyczny, aktywny na scenie jazzowej i muzyki improwizowanej od wielu lat z ponad 20 albumami na swoim koncie. Lider własnego trio, z którym występował na najważniejszych festiwalach. Marc Ribot, Hans Koch, Daniel Humair, Richie Beirach, Barry Guy, Kalle Kalima, Linda, Daniel Erdmann Sharrock, to niektórzy artyści z którymi współpracuje. www.luciendubuistrio.ch

ALFRED VOGEL / Austria
Jedna z najbardziej produktywnych postaci austriackiej sceny alternatywnego jazzu. Nominowany do nagrody BMW Jazz Welt Award, Vogel jest również organizatorem festiwalu (Bezau Beatz) i prowadzi własną wytwórnię Boomslang Records. Jego autorskie nagrania zwracają uwagę świata free jazzu (5-tomowa kompliacja Vogelperspektive ). Porusza się po wielu garunkach muzycznych, od pop po awangardę z projektami Die Glorreichen Sieben, Hendrix Ackle, Peter Madsen?s CIA czy KDR Society.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej