Going. | FEST OF FURY IV: Mentor + Krzta + Brüdny Skürwiel + The Howling Eye - Estrada Stagebar

FEST OF FURY IV: Mentor + Krzta + Brüdny Skürwiel + The Howling Eye

19:00 | Piątek, 15 lutego 2019
Estrada Stagebar

Koncert

35 zł

35 zł

FEST OF FURY IV

Zapraszamy na kolejną odsłonę FEST OF FURY, na której będziemy mieli zaszczyt gościć znakomite zespoły: MENTOR, KRZTA, BRÜDNY SKÜRWIEL oraz THE HOWLING EYE.
piątek 15 lutego 2019, godz: 19:00
bilety: 30 - 40 zł

30 zł – punkty stacjonarne (bilety kolekcjonerskie)
- Cartridge Center, Dworcowa 66, godz: 10-18
- Park 17 centrum zabaw i trampolin, Chodkiewicza 17, godz: 10-21
- Parzymy Tutaj, Długa 61, godz: 8-20
- klub Estrada, w dniach i godzinach otwarcia
35 zł – sieć Going (bilety elektroniczne)
40 zł – w dniu koncertu
Estrada stagebar Bydgoszcz, wejście od strony bulwaru, rzeki Brdy

MENTOR
https://www.facebook.com/MENTORrock/
https://www.youtube.com/watch?v=87V2DAKxOsE – Cults, Crypts and Corpses 2018
https://www.youtube.com/watch?v=4vZ8hAJ4h70 – Guts, Graves and Blasphemy 2016
https://www.youtube.com/watch?v=LMljJIJQI0o - Gimme Yer Blood clip
W czasach, gdy większość uwielbia klasyfikować muzykę poprzez wymyślanie coraz bardziej bzdurnych określeń albo wpychając ją do rozmaitych szuflad, bezpośrednia i bezczelna propozycja Mentor, łącząca wszystko co w ostrej muzyce najważniejsze, może się jawić jako splunięcie w twarz. Ich albumy kipią elementami black/thrash metalu, hardcore punka i rock’n’rolla. „Nowa płyta to w prostej linii kontynuacja idei, która przyświecała debiutowi – krótko, mocno i szybko. Teksty o wiedźmach, grobach, Szatanie i seryjnych mordercach. Rock’n’roll z diabłem w tle”. Cults, Crypts and Corpses został nagrany, zmiksowany i wyprodukowany w Satanic Audio. Odpowiedzialny za okładkę i layout jest Branca Studio (Angel Witch, Cirith Ungol, Pentagram, The Black Dahlia Murder).

KRZTA
https://www.facebook.com/krztaband/
https://krzta.bandcamp.com/
Olsztyńskie trio z pogranicza mathcore/sludge/noise. Nagrywani i miksowani przez Haldora Grunberga (Satanic Audio). Debiutancki album nazwany po prostu „Krzta” nagrany został na setkę i wydany przez Green Lungs Records w 2016 r. Rekomendacja dla fanów Concerge, Kobong, Cult of Luna.

BRÜDNY SKÜRWIEL
https://www.facebook.com/chujciwdupiechodzi/
https://www.youtube.com/user/iwelkurde
Bluźnią, odwracają krzyże, obrażają wszystkie znane człowiekowi świętości. Nagrywają tylko na setkę, wydają tylko kasety i winyle, a szerzej publice spodobali się głównie dzięki swojemu bezkompromisowemu podejściu i rozbrajającej szczerości. Jak sami zaznaczają -w dupie mają oferty wydania pełnego albumu na CD czy też promocję ich muzyki w komercyjnych mediach, ponieważ ponad wszystko ukochali sobie oldschoolowe podziemie i nie zamierzają wychylać się wyżej. Choć w ich utworach słychać zarówno wpływy rock’n’rolla w stylu Midnight czy Gehennah jak i chamskiego black/thrashu w stylu Desaster czy Witchmaster – oni sami klasyfikują się po prostu jako „evil metal” i jak mówią – brzydzą się utworami składającymi się z więcej niż trzech riffów. Chamski, prostacki i prymitywny rock’n’roll/black/thrash – to właśnie oni. Na koncie kilka kaset, winylowy split z kultowym Nunslaughter i niezliczona ilość zagranych koncertów.

THE HOWLING EYE
https://www.facebook.com/thehowlingeye
https://thehowlingeye.bandcamp.com/
The Howling Eye to stoner rockowa grupa łącząca pustynną energię z funkowymi rytmami i kosmicznymi improwizacjami. Zainspirowany przez ciężkie riffy Sleep, wokale All Them Witches i przeszywające brzmienie gitary Jimiego Hendrixa zespół eksperymentuje ze stoner rockiem, łącząc w nim elementy p-funku i rocka progresywnego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej