Going. | Joanna Duda - Klub SPATiF

Joanna Duda zaprezentuje na koncercie materiał z nowej solowej płyty pt. KEEN wydanej pod szyldem trójmiejskiej wytwórni Alpaka Records.
KEEN to akustyczno - elektroniczny kolaż złożony z długo dojrzewających warstw preparowanej akustyki, z której powstało instrumentarium o dystynktywnym, integralnym brzmieniu. Jest to baza materiałowa jaką Joanna Duda posługuje się także podczas swoich improwizacji na żywo.

Joanna Duda – artystka wszechstronna, udzielająca się na muzycznym (kompozycja, produkcja, improwizacja) i wizualnym (instalacja, video – art) polu. Jej głównymi środkami przekazu są fortepian i układy scalone – w twórczości solowej artystka porusza się na pograniczu elektroniki i akustyki, improwizując na fortepianie jak i operując starannie przygotowanymi samplami. Nie stroni od czarnej taśmy i pozornej brzydoty zdezelowanych instrumentów.
Joanna Duda jest twórczynią cyklu instalacji TRACK(S), video Flow (ostatnio prezentowanego w Hamburger Bahnhof), serii video "Pamięć Wody" (polsko - japońska kooperacja) oraz instalacji o tym samym tytule.
Joanna Duda występowała między innymi w Tokio, Kaliningradzie, Pekinie, Singapurze, Delhi, Szanghaju, Istambule, Bukareszcie, Budapeszcie, Berlinie, Weimarze, Londynie, Dublinie, Oslo, a nawet na Grenlandii.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej