Going. | Wojtek Mazolewski Quintet - DZiK

Wojtek Mazolewski Quintet

21:00 | Piątek, 21 listopada 2014

DZiK

Koncert

5 zł

5 zł

Koncert Wojtek Mazolewski Quintet z gościnnym udziałem Matyldy Damięckiej.

Lata 30. do dziś zaskakują różnorodnością repertuaru warszawskiego. Warsiaskie, andrusowskie przyśpiewki o podwórkowych zabijakach nie odstawały swoim urokiem od lirycznych utworów o miłości ? jednakowo budząc zachwyt warszawskiej socjety. Piosenki te, mimo upływu czasu, przemijających mód i pokoleń, wciąż cieszą się popularnością. Szlagiery takie jak ?Andrusowskie tango?, ?Już nie zapomnisz mnie?, ?Miłość Ci wszystko wybaczy? czy ?Ta mała piła dziś? wciąż pozostają inspiracją współczesnych twórców filmów i kabaretów.

Tego wieczoru przypomnimy niektóre z nich w zaskakujących aranżacjach przygotowanych przez Wojtek Mazolewski Quintet. Utwory kojarzone z elegancją i specyficznym humorem Warszawy lat 30. zaskoczą nowym brzmieniem ? czasem sentymentalnym, czasem zawadiackim ? ale zawsze zachęcającym słuchaczy do udania się w wyjątkową podróż do jazzującej, przedwojennej Warszawy.

Wojtek Mazolewski Quintet to kolejna formacja Mazolewskiego, wybitnego muzyka jazzowego, znanego z kultowej już kapeli Pink Freud. Wojtek Mazolewski Quintet ma na koncie albumy ?Grzybobranie?, ?Smells Like Tape Spirit? oraz ?Polka?. Obecnie jest to jeden z najciekawszych polskich zespołów jazzowych.

Matylda Damięcka, aktorka i wokalistka, związana m.in. z warszawskim Klubem Komediowym. W 2013 podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Damięcka wystąpiła z koncertem ?BOWIE ? first step?, powstałym we współpracy z Wojciechem Waglewskim i Mateuszem Pospieszalskim.

?LATA 30. WRÓCĄ SUKNI SZELESTEM? SILENT DISCO
Po koncercie przestrzenią willi przy ul. Belwederskiej zawładnie SILENT DISCO ?LATA 30. WRÓCĄ SUKNI SZELESTEM?, które tradycyjnie już porwie do surrealistycznego tańca wszystkich uczestników. W słuchawkach do wyboru trzy kanały djskie, gdzie m.in. będzie można usłyszeć szlagiery lat 30. zremiksowane ze współczesnymi beatami. Karciany Flirt Towarzyski pozwoli wszystkim chętnym na nawiązanie nowych znajomości, a zawarte w nim teksty z epoki sprawią, że ?na pierwszy znak serce drgnie?.

Tego wieczoru zagrają: DJ Oshowski, DJ HORHE i DJ WHITE PIERCE.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej