Going. | Komiks z Tomaszem "Spellem" Grządzielą - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego - Duża Scena

Jakie historie można opowiedzieć przy pomocy kilku obrazków?
Czy jest coś czego nie można wyrazić komiksem?
Jak narysować historię?

Przekonać się o tym będzie można podczas warsztatów komiksowych z autorem komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” którego sceniczną adaptację można już oglądać na deskach Teatru Śląskiego.
Tomasz "Spell" Grządziela to jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich twórców komiksów, scenarzysta i rysownik. Jego krótkie historie były publikowane w różnych magazynach komiksowych, takich jak "Kolektyw", czy "Profanum", a także w antologii "Death Saves" wydanej w USA. W 2014 roku, nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu, ukazał się jego pierwszy, znakomicie przyjęty album "Ostatni przystanek"- absurdalny portret Gdańskich tramwajów i ich pasażerów. W 2016 Kultura Gniewu wydała w formie albumu również jego internetowy komiks "Przygody Stasia i Złej Nogi", którego sceniczna adaptacja w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego miała premierę 14 grudnia 2018 roku na Scenie w Malarni.
Jeżeli macie ochotę twórczo się wyżyć, lubicie komiksy, poznaliście już Stasia już zamierzacie go poznać, chcecie wiedzieć jak opowiada się obrazem, to wpadajcie do nas koniecznie!
//
Warsztaty komiksowe
Prowadzenie: Tomasz Grządziela (Spellbook)
18 stycznia | godz. 18:20 (po pokazie spektaklu „Staś i Zła Noga”)
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Kawiarnia Sceny w Malarni
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Biurze Obsługi Widzów (32 258 89 67 ).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej