Going. | Jak nawiązać współpracę z teatrem? - Pracownia Duży Pokój

Jak nawiązać współpracę z teatrem?

18:00 | Wtorek, 18 listopada 2014

Pracownia Duży Pokój

Inne

Free

Free

Jak nawiązać współpracę z teatrem? - spotkanie dla aktorów, reżyserów i dramaturgów.

Tym razem rozmawiamy o debiucie teatralnym. Zapraszamy dramaturgów, reżyserów i aktorów. Będzie dramatopisarka Marysia Wojtyszko, reżyserka Weronika Szczawińska, dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak i Maciej Nowak, odpowiedzialny za wiele ważnych polskich debiutów teatralnych!

ARTYSTA W KRYZYSIE
czyli czy talent wystarczy, żeby odnieść sukces
Cykl spotkań dla debiutujących reżyserów filmowych i teatralnych, producentów filmowych, dramaturgów, aktorów, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, grafików, fotografów i innych twórców.

Jak znaleźć producenta? Jak zdobyć pieniądze na projekt? Jak nawiązać współpracę z galerią? Jak działać na własny rachunek i który z rachunków wybrać.
Na te i inne pytania odpowiemy na kursie wiedzy dla artystów.

"W Polsce na uczelniach muzycznych, plastycznych, teatralnych i filmowych kształci się ponad 14 tys. osób. Jak wynika z danych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyszli tancerze, plastycy, muzycy i aktorzy mają do wyboru osiem uczelni muzycznych, sześć akademii sztuk pięknych i jeden uniwersytet artystyczny, trzy uczelnie o profilu teatralnym i filmowym." - pisała w 2013 roku w Gazecie Wyborczej Agnieszka Urazińska.* Do tego należy doliczyć uczelnie i szkoły prywatne, kursy oraz inne formy kształcenia.

Kilka dni temu ktoś spytał mnie jaki jest sens robić doktorat z fotografii.
Czy jest sens w inwestowaniu we własne kształcenie artystyczne i jakie się z tym wiążą oczekiwania, jakie frustracje, jakiego rodzaju obawy?
W kompetytywnym zawodzie artysty często działa się na własną rękę zostając z własną twórczością, pomysłami i projektami samotnie na placu boju. W trakcie nauki i po jej ukończeniu nasze koleżanki i koledzy z roku mogą stać się naszymi naturalnymi rywalami - w konkursie o stypendium, na najlepszy film, o dotację, na miejsce w galerii, na etat w orkiestrze itd.

Przez niemal cztery lata, odkąd działa Pracownia Duży Pokój, śledzimy zmiany dotyczące zarządzaniem kulturą w Polsce, obserwujemy twórców, debiutantów, instytucje kultury, młodych i nie tylko artystów. Z tych kilku lat pracy powstał projekt "Artysta w kryzysie", po to, by w kilku intensywnych spotkaniach zebrać wiedzę pomocną w działaniu.

WAŻNE:
- Na każde ze spotkań przynieście ze sobą swoje portfolio (wersja cyfrowa lub wydruk) - będzie okazja i czas na to, żeby pokazać je zaproszonym gościom;
- Od uczestników wymagamy przyniesienia swoich wizytówek (proponujemy wymianę między uczestnikami - między sobą oraz zaproszonymi gośćmi).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i jest częścią projektu "Pracownia Duży Pokój. Kulturalna spółdzielnia obywatelska."

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej