Going. | Przegląd Filmów Węgierskich - Staromiejski Dom Kultury

Przegląd Filmów Węgierskich

19:00 | Wtorek, 25 listopada 2014

Staromiejski Dom Kultury

Film

Free

Free

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury i Instytut im. Balassiego - Węgierski Instytut Kultury zapraszają na ?Przegląd Filmów Węgierskich?.

Before Down (Prije zore) reż. Bálint Kenyeres, 2004, 13'

Laureat Europejskiej Nagrody dla najlepszego krótkiego metrażu w 2005 roku. Film, na który składa się jedno długie ujęcie, opowiada o nieudanej próbie przemytu za granicę nielegalnych imigrantów.

Coś niebieskiego (Valami kék) reż. Virág Zomborácz, 2010, 15'

Po maturze rozchodzą się drogi dwóch przyjaciółek, mieszkających na prowincji. Jedna z nich wyjeżdża na studia, druga - zakochuje się i zostaje w rodzinnym miasteczku. Dziewczyny spotykają się po latach na ślubie jednej z nich.

Niespodzianka (Meglepetés) reż. Balázs Simonyi, Barnabás Tóth, 2008, 9'

Zwykłej rodzinie z przedmieścia złodzieje kradną samochód. Ale to dopiero początek historii.

Frajer (Csicska) reż. Attila Till, 2011, 20'

Laureat wielu nagród, m.in Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym, głównej nagrody na festiwalu w Sztokholmie i Wilnie. István Bologh jest ubogim farmerem, mieszkającym z żoną i dziećmi na węgierskiej wsi. Mężczyzna z całą surowością narzuca pozostałym wyznawany przez siebie model rodziny. W imię zasad staje się ciemiężycielem najbliższych.

Płucka (Szalontüdő) reż. Márton Szirmai, 2006, 7'

Podczas tradycyjnego rytuału przygotowywania specjalności węgierskiej kuchni spotyka się dwóch mężczyzn. Żeby się porozumieć, nie potrzebują słów, wystarczy cudowne.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej