Going. | Kazimierz Kutz. Życie między kadrami // wernisaż - Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Kazimierz Kutz. Życie między kadrami // wernisaż

14.02-28.04
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Sztuka

Free

Free

Kazimierz Kutz to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych, teatralnych i telewizyjnych, scenarzysta, publicysta i pisarz, związany i nieodłącznie kojarzony ze Śląskiem. Zmarły 18 grudnia 2018 roku reżyser obchodzić miał w 2019 roku swoje 90 urodziny.

Wystawa podsumowuje jego bogaty dorobek filmowy. Kreśli obraz Mistrza na różnych etapach jego kariery, począwszy od współpracy z Andrzejem Wajdą i Jerzym Kawalerowiczem, przez filmy określane mianem śląskiej trylogii, po produkcje powstałe w późnych latach 90. W uznaniu dokonań, w grudniu 2018 roku, otrzymał tytuł honoris causa swojej Alma Mater – Szkoły Filmowej w Łodzi (PWSFTviT w Łodzi/ Łódzka Szkoła Filmowa). Na wystawie przedstawione zostaną unikatowe fotografie, dokumentujące pracę reżysera na kilkunastu planach filmowych. Bohaterem zdjęć jest właśnie On – sam Kazimierz Kutz. Ekspozycję dopełnią fragmenty wywiadu rzeki z Mistrzem, w reżyserii Wojciecha Sarnowicza.

miejsce: Muzeum Górnośląskie, pl. Jana III Sobieskiego 2

czas trwania: 14 lutego–28 kwietnia 2019
kurator: dr Joanna Lusek

partnerzy: Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Fototeka FINA, Studio Filmowe Kadr, Instytucja Filmowa SILESIA FILM, Kino Kosmos

patronat medialny: Wyborcza.pl Katowice, miesięcznik „Kino", Fabryka Silesia, TVP3 Katowice

więcej informacji: https://bit.ly/2Du5LB6

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej