Going. | Piotr Olejarz | Typo-Plakaty - Galeria Gilotyna

Piotr Olejarz | Typo-Plakaty

18:00 | Czwartek, 14 lutego 2019
Galeria Gilotyna

Sztuka

Free

Free

TYPO-TERROR W GALRII GILOTYNA !!

Litera w plakacie rzadko postrzegana jest jako nadrzędna. Często zapomniana staje się jedynie mało istotnym elementem. Piotr Olejarz, nagradzany twórca, uderza wyrazami i typografią niczym 'Młot Bogów' a jego prace zyskują nowoczesny blask oraz świeżość.

W Galerii obraz który ma w sobie kawał dobrego słowa.
Piotr Olejarz czyli kering naszych czasów. Plakaty typograficzne - jednak nietypowe. Bądzcie z nami 14 lutego aby zobaczyć frazy w Piwnicy Kany i dowiedzieć się więcej o twórczości artysty oraz uczestniczyć w after party po otwarciu ;)

//

Kim jest Piotr?

> Piotr Olejarz <
Ur. 23 / 03 / 1985 w Częstochowie. Dyplom magisterski w 2012 roku w pracowni prof. Zbigniewa Makarewicza w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Pracuje na stanowisku Specjalista ds. opracowań graficznych w Operze Wrocławskiej oraz jako Asystent w pracowni Projektowania plastycznego prof. Mateusza Dworskiego na macierzystej uczelni.

Zajmuje się grafiką użytkową, a najbliższą mu dziedziną projektowania graficznego jest plakat. Prace autora prezentowane były na wystawach w kraju i zagranicą (m.in. w Katowicach, Poznaniu oraz w Finlandii, Boliwii, Meksyku czy Rosji)

Na co dzień stara się nie narzekać. Z różnym skutkiem.

//

Nasze poprzednie realizacje:

AKT I: Wernisaż Patrycji Longawy
https://bit.ly/2EYPBAF

AKT II: Wernisaż Wojtka Osuchowskiego
https://bit.ly/2LN3P9v

AKT III: Wernisaż Grzegorza Myćki
https://bit.ly/2WyQUNk

//

Galeria Gilotyna powstała dzięki kooperacji systemu aktywizacji studentów artystów "PRASA" z 'Piwnicą Kany', w której się mieści. Dziękujemy Marcinowi Jabłońskiemu oraz Maćkowi Ratajczakowi za wsparcie w realizacji. Wielkie podziękowania dla Tomasza Świtalskiego za wieczną pomoc oraz niekończące się fluidy dobroci od Wydziału Sztuk Wizualnych, Pani Dziekan dr Katarzynie Utecht oraz Aleksandrze Jędrzejewskiej za pomoc i serdeczność.

//

> powered by Posters Involved
https://www.facebook.com/postersinvolved/
> created by Dawid Czajkowski
https://www.facebook.com/dawid.czajkowski

/

kurator: Dawid Czajkowski
autor grafiki: Piotr Olejarz

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej