Going. | MINIM feat. Sainkho - Klub SPATiF

Zapraszamy na wyjątkowy koncert - spotkanie dwóch muzycznych światów!
Minim Experiment - kwartet poruszający pomiędzy jazzem, awangardą i muzyką improwizowaną zaprasza do współpracy światowej sławy tuwińską wokalistkę Sainkho Namtchylak.

Artystyczna refleksja nad współczesnością, wielokulturowością, dynamicznymi zmianami na świecie i ich relacją do tradycji.

bilety TBA • bramka: 19.00 / start koncertu 20.00

• SAINKHO NAMTCHYLAK
Światowej sławy tuwińska wokalistka mieszkająca w Wiedniu. Artystka, poetka i szamanka. Mistrzyni śpiewu gardłowego i alikwotowego, dysponująca 7 oktawową skalą głosu.

Nagrała kilkadziesiąt płyt z rozmaitymi artystami. Porusza się w różnorodnej stylistyce: od jazzu, poprzez world music, folk, awangardę, na muzyce eksperymentalnej kończąc.

• MINIM EXPERIMENT
- międzynarodowy projekt eksplorujący rejony jazzu, muzyki improwizowanej i awangardy. W duchu minimalistyczny, oparty na oryginalnych kompozycjach gitarzysty i lidera - Kuby Wójcika.
Współtworzą go uznani muzycy młodego pokolenia: pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz, perkusista i producent Albert Karch, do zespołu dołączył także świetny kontrabasista Andrzej Święs.

https://www.facebook.com/minimexperiment/

W 2016 roku kwartet wydał debiutancką płytę "DARK MATTER", która spotkała się ze świetnym odbiorem wśród słuchaczy i krytyków, została uznana za Debiut Roku przez Polish-Jazz Blog, a pianista Kamil Piotrowicz - muzykiem roku. Zespół grał m.in. na Festiwalu Singera z legendarnym saksofonistą Rolfem Kuhnem oraz na Jazzbląg Festiwal.

Płyta: http://bandcamp.for-tune.pl/album/dark-matter

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej