Going. | Otwarta próba Łódzkiej Orkiestry Improwizatorów - Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi

Otwarta próba Łódzkiej Orkiestry Improwizatorów

18:00 | Poniedziałek, 11 lutego 2019
Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi

Koncert

TBA

TBA

Zapraszamy na próbę otwartą Łódzkiej Orkiestry Improwizatorów.
W modernistycznej willi Karola Plihala, siedzibie Poleskiego Ośrodka Sztuki, chcemy zbudować wspólnie grupę warsztatową, w której eksperymentowanie i poszukiwanie form porozumienia muzycznego będzie wiązać się z dyskusją – otwartą wymianą myśli uczestników. Planujemy regularne spotkania i ich dźwiękową dokumentację. Eksplorowanie zbadanej i niezbadanej materii sonorystycznej, być może również specjalne wydawnictwo.
Podczas pierwszego spotkania skupimy się na umiejętności słuchania i adaptacji do krajobrazu dźwiękowego naszego otoczenia. W tym celu wykorzystamy taśmy z nagraniami terenowymi (jeśli macie zarejestrowane jakieś dźwięki zabierzcie je ze sobą, najlepiej z przenośnym odtwarzaczem).
Dźwięki przyrody czy też odgłosy miasta nie mają cech intencjonalnej struktury muzycznej. W audiosferze naszego otoczenia, najczęściej stykamy się z niesystematycznością. Zamiast dwunastu dźwięków skali chromatycznej obcujemy z nieskończonym continuum dźwięków. Podejmując próbę instrumentalnego nawiązania do charakteru nagrań, będziemy starali się przede wszystkim słuchać zachodzących zmian oraz śledzić reakcje pozostałych członków Orkiestry. „Weźmiemy w nawias system równomiernie temperowany i używanie instrumentów zgodne z wytycznymi szkolnym.”

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej