Going. | Spotkanie filozoficzne | Kafarnaum - Kino - Galeria Charlie

Spotkanie filozoficzne | Kafarnaum

18:00 | Wtorek, 12 lutego 2019
Kino - Galeria Charlie

Film

18/20zł

18/20zł

SPOTKANIE FILOZOFICZNE | KAFARNAUM
// 12 lutego, godz. 18:00, Kino - Galeria Charlie //

BILETY:
bilet normalny: 20 zł
bilet ulgowy: 18 zł

Kino - Galeria Charlie, we współpracy z Gutek Film oraz Instytut Filozofii UŁ, zaprasza na kontynuację cyklu Spotkań Filozoficznych połączonych z dyskusją tematyczną po filmie. To okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem pokazów jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

W styczniu, zaprezentujemy przedpremierowo najnowszy Nadine Labaki, KAFARNAUM, film nominowany do OSCARS® 2019 w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny oraz do GOLDEN GLOBES 2019 w kategorii najlepszy film zagraniczny. Dyskusję po filmie poprowadzi dr Krzysztof Kędziora z Instytut Filozofii UŁ.
_____

KAFARNAUM
reż. Nadine Labaki
dramat, USA, Liban 2019, 120’

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła.
_____

PROWADZĄCY:
dr Krzysztof Kędziora – adiunkt w Katedrze Etyki Instytutu Filozofii UŁ. Związany także z wydziałem Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, gdzie prowadzi zajęcia z etyki w mediach. Jego zainteresowania naukowe obejmują filozofię praktyczną, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki sprawiedliwości i uzasadnialności sądów moralnych. Prywatnie entuzjasta podróży na Bliski i Daleki Wschód, nieortodoksyjnej muzyki i kina autorskiego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej