Going. | Prezentacje Młodych – Filip Kampka „Strzępki”- Malarstwo - Sfinks700

Prezentacje Młodych – Filip Kampka „Strzępki”- Malarstwo

22:00 | Środa, 13 lutego 2019
Sfinks700

Sztuka

Free

Free

2019 rok rozpoczynamy od prezentacji studenta IV roku malarstwa z pracowni prof. Świeszewskiego. FILIP KAMPKA jest młodym mocno poszukującym artystą. Swojej wypowiedzi poszukuje równolegle w malarstwie , poezji i muzyce.

Ta mocna osobowość zdążyła w każdej z dyscyplin zaznaczyć swój osobisty indywidualny ślad. W prowadzonej przeze mnie pracowni Sztuka w Przestrzeni Publicznej zaprezentował wspaniałą mini etiudę filmową i niezwykle przewrotny wideoklip, w którym zaprezentował swoje zdolności muzyczne, obecnie pracuje nad eksperymentalnymi formami wypowiedzi muzycznej, które mają być aneksem do jego malarskiego dyplomu.

Na wystawie w SFINKSIE pokażemy jego malarstwo. Olejne obrazy w których z portretów i postaci wyciętych z fotografii oraz wyobraźni artysta tworzy ekspresyjne malarskie kolaże. Z dużych płócien spogląda na nas niepokorne szukanie prawdy o sobie i otaczającej rzeczywistości. Emanujący z nich malarski niepokój dobrze prognozuje i budzi szacunek.
Robert Florczak


PREZENTACJE MŁODYCH – FILIP KAMPKA „STRZĘPKI” - Malarstwo

Wernisaż wystawy 02.02.2019, sobota godzina 20:00
Fundacja Sfinks, Klub Sfinks700
Wystawa czynna w dniach i godzinach działalności klubu.

• Info:
☞ http://sfinks700.com/

Po wernisażu zapraszamy na imprezę One Night In Sopot ❚ DUSS / Aksamit / LuLu Malina


S.F.I.N.K.S. 700
Aleja Franciszka Mamuszki 1
81-718 Sopot


Credo artysty

"STRZĘPKI"

"W prezentowanym cyklu szczególną uwagę poświęcam sytuacjom związanym z niepokojem. Interesuje mnie głównie jednostka i jej subiektywne przeżycia. Nie staram się stworzyć iluzji rzeczywistości, wręcz przeciwnie. Hiperbolizując odrębność każdego z elementów, usiłuję zapewnić odbiorcę o tym, że przedstawiona historia nie musiała się wydarzyć. W ten sposób próbuję również pokazać, iż każdy z nas jest nieco wyrwany z kontekstu, nasze szlaki przecinają się. Czasami w sposób miły - z ludźmi nam bliskimi, na znanym obszarze. Innym razem na ziemi obcej, wśród bloków, czy natury, z ludźmi których nie znamy i co do których zachowań nigdy nie możemy mieć pewności. To o tych drugich maluję. Cykl pt. ,,Strzępki'' to więc zasłyszane, widziane, czy nawet przyśnione historie, przyłapane czasem przed, po, a zdarza się, że również w centrum punktu kulminacyjnego. Na płaszczyźnie warsztatowej posługuję się przede wszystkim farbami olejnymi. Jeśli uznam to za sensowne dla obrazu, nie boję się użyć farb w sprayu, markerów, czy czegokolwiek innego. Lubię zderzać ze sobą różne ciężkości malarstwa. Gdy jeden element jest przeze mnie możliwie jak najlepiej wypracowany, drugiemu w opozycji nie poświęcam tyle czasu. Żeby obraz powstał muszę wiedzieć, że powinien." Filip Kampka

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej