Going. | Urban KIDS #1 - Drzwi Zwane Koniem

Rejestracja dzieci drogą telefoniczną: 510 656 427 (Klaudia Mańka, jedna z organizatorek)
Sugerowany wiek dzieci: 4 - 8 lat.
Koszt: 60 zł (za dziecko) - płatne na miejscu przez warsztatami. Opiekunowie wstęp wolny.

URBAN KIDS to cykl warsztatów skierowany do najmłodszych użytkowników przestrzeni publicznych miast. Dzieci, podobnie jak każdy dorosły człowiek, mają pewne wyobrażenia o miejscach, które otaczają je na co dzień. Niestety potrzeby najmłodszych są często uwzględniane jedynie przy projektowaniu dedykowanych im przestrzeniom, takim jak place zabaw. Wyobraźnia i pomysły dzieci wykraczają jednak daleko poza ten obszar; często dostrzegają one więcej od dorosłego człowieka i łatwiej przychodzi im wskazanie zalet, wad, problemów, koniecznych zmian w przestrzeniach publicznych, a przede wszystkim formułowanie pomysłów na poprawę sytuacji.

Na warsztatach URBAN KIDS #1 chcemy pozwolić dzieciom dać się ponieść wyobraźni i przeobrazić swoje wizje i pomysły w rzeczywisty projekt. Przy okazji zależy nam na uzmysłowieniu najmłodszym, że ich potrzeby są ważne i mają prawo do ich wyrażania.

Na początku warsztatów dzieci dowiedzą się czym tak naprawdę jest przestrzeń publiczna, jakie są jej typy, jakie ma elementy, co jest potrzebne do jej funkcjonowania. Wspólnie ustalimy co sprawia, że chętnie odwiedzamy przestrzeń publiczną. Następnie wspólnie zbudujemy makietę idealnej, wymarzonej przestrzeni publicznej. Każdy mały planista będzie mógł zaproponować, zbudować i umieścić na makiecie wymyślone przez siebie elementy. Następnie dzieci zmierzą się z projektowaniem przestrzeni według różnych scenariuszy; jak zmienić może się to miejsce na potrzeby targowiska, wesołego miasteczka, koncertu, jarmarku świątecznego itp.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej