Going. | Anioł | Splat!Nights - Centrum Kultury w Lublinie

Splat Nights prezentuje film

ANIOŁ

Argentyński kandydat do Oscara 2019 – wyprodukowany przez Pedro Almodóvara i twórców „Dzikich historii”. Premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes. Film oparty na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”.


Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlitos o twarzy anioła (Lorenzo Ferro) przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona (Chino Darín) natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni. Porywająca historia. Stylistyczny majstersztyk. Wizualna uczta.

INSPIRACJE

Luis Ortega zainspirował się prawdziwą historią Carla Robledo Pucha zwanego „Czarnym Aniołem” złodziejem, który zabił jedenaście osób w 1971 i 1972 roku. Wydaje się, że dokonanie zabójstw było dla niego abstrakcją. Robledo znajdował się pod wpływem obowiązującej w tamtym okresie teorii lombrozjańskiej. Opierała się ona na deterministycznej koncepcji prawa karnego zakładającej, że każde ludzkie zachowanie, w tym także przestępcze, jest warunkowane określonymi czynnikami, które nie są kontrolowane przez człowieka. Według tej teorii brzydota staje się motywem do popełniania przestępstw (urodzeni kryminaliści mają wyłupiaste oczy, ciemną skórę, haczykowate nosy, szerokie czoła i krzywe zęby). Robledo był inny. Jego pochodzenie i sympatyczny wygląd okazały się doskonałymi czynnikami przeczącymi tradycyjnemu opisowi mordercy.
Z tej fascynującej mieszanki reżyser stworzył fikcyjną postać Carlita różniącego się znacznie od prawdziwego „potwora” Robledo. Dziś, po ponad czterdziestu pięciu latach więzienia, Carlos Robledo Puch jest najdłużej przebywającym w zakładzie karnym więźniem w historii Argentyny.


reż. Luis Ortega
kryminał, dramat, biograficzny / Argentyna, Hiszpania / 2018
język: hiszpański
napisy: polskie
1h50min
zwiastun: https://bit.ly/2FMOjJN
bilety: 12/15 zł


6 lutego, 19:00
7 lutego, 19:00
13 lutego, 19:00
14 lutego, 19:00
Kino Centrum Kultury w Lublinie

Splat Nights to najważniejsze i najlepsze współczesne kino gatunkowe. To całoroczny cykl, będący częścią międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki i kina gatunkowego SPLAT FILM FEST International Fantastic Film FestivalGDZIE: Kino Centrum Kultury w Lublinie, Peowiaków 12
Bilety do nabycia online oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie lub telefonicznie (możliwe rezerwacje).
Kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem, tel. 81 466 61 40.

Zapraszamy także na:
Listopad (4 seanse) | Splat!Nights
Zwierzęta (4 seanse) | Splat!Nights
HEAVY TRIP (4 seanse) | Splat!Nights

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej